Mobilemenu

Temel Deniz Kayağı Eğitimi

İznik, Seyir Butik Otel

 

 

Kanoist, Kano ve Kayak Okulu ve Seyir Butik Otel, Bursa’nın İznik ilçesinde 9-10 Temmuz 2017 (Pazar ve Pazartesi) tarihleri arasında Temel Deniz Kayak Eğitimi düzenliyor. Yarım pansiyon konaklama dâhil olarak toplam 8,5 saat sürecek eğitim bir buçuk gün olarak, katılımcıların İznik ilçesini gezme fırsatı da bulacağı şekilde planlandı.

Eğitim ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Temel Deniz Kayağı Eğitimi,

9 Temmuz 2017 Pazar.

10:00-13:00 Teorik Eğitim;

Teorik eğitim sırasında deniz kayağının kısımları, deniz kayağı kullanırken ihtiyaç duyacağınız terimler açıklanacaktır. Deniz kayağı kullanmak için gerekli malzemenin tanıtımı yapılacak ve kayağınıza nasıl oturacağınız, nasıl kürek çekeceğiniz, alabora olduğunuzda kayağınızı güvenli şekilde nasıl terk edeceğiniz ve yardım alarak kayağınıza nasıl geri döneceğiniz detaylı biçimde tartışılacaktır.

13:00-14:30 Öğle yemeği için ara

14:30- 17:00 Temel Eğitim, suyla tanışma;

Deniz kayağı yapmak isteyenlerin aklını kurcalayan en önemli konu, kayak ile devrilirsem ne yapmalıyım sorusudur. Temel eğitimin suyla tanışma bölümü bu soruya nasıl cevap bulacağınız hakkındadır. Eğitime katılanların eğitmen kontrolünde alabora olmaları, güvenli şekilde kayaklarını terk etmeleri ve en kısa sürede kayaklarına geri dönmeleri eğitimin bu kısmında tecrübe edilecektir. Kişisel güvenliğiniz sudaki birinci önceliğinizdir. Bu yüzden temel eğitimin kişisel güvenliğinizi ilgilendiren kısmı bire bir eğitim şeklinde tamamlanacaktır.

Kısa bir hatırlatma, deniz kayağı eğitiminin en ıslak kısmı kişisel güvenliğinizi yakından ilgilendiren bu bölümüdür. Doğal olarak ıslak kalmaktan hoşlanmayanların da olacağını düşünerek eğitimin ilk gününü burada bitirmeyi planladık. Ancak, ıslak olmayı sorun etmeyen katılımcılar ile kısa bir süre kürek çekmek de mümkün. Katılımcıların tercihi!

19:00-21:00 Akşam Yemeği ve serbest zaman.

10 Temmuz 2017 Pazartesi.

07:30-08:30 Kahvaltı.

08:30-09:00 Kayıkhaneye varış ve suya inmek için hazırlık.

09:00-12:00 Pratik Deniz Kayağı Eğitimi;

Deniz kayağına yeni başlayanlar için ideal hava ve su şartlarını erken saatlerde bulma olasılığımız daha yüksek. Bu sebep ile saat 09:00 da suya iniyoruz. Bir gün önce teorik olarak işlenen tüm konular bu kez su üzerinde tecrübe edilir. Deniz kayağı pratik eğitimi daha çok gezi havasında geçecektir. Üç saatlik pratik eğitim süresince katılımcılar izlenecek, doğru ve etkili kürek çekme teknikleri geliştirilecektir. Bu eğitimin süresi 3 saat olarak planlanmıştır. Ancak, su, hava veya katılımcıların performansı nedeniyle bu süre daha kısa olabilir.

12:00-12:30 Kapanış toplantısı.

Eğitim için Gerekli Malzemeler ve Katılımcı Sayısı;

Suda giyinebileceğiniz, ayakkabı, şort, uzun kollu bir tişört veya likra yeterli olacaktır.  Güneşten korunmak için yanınıza bir şapka ve güneş kremi almayı unutmayınız.

Eğitim için gerekli deniz kayağı, kürek, etek, yelek ve diğer malzemeler Seyir Butik Otel ve Kanoist tarafından karşılanacaktır.

Eğitim için kullanılacak kayaklar iki kişilik, Tandem kayaklardır. Toplam tandem kayak sayısı 5 ve tek kişilik kayak sayısı bir adet olduğu için Temel Deniz Kayağı Eğitimi katılımcı sayısı 11 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimi Kim Veriyor?

Temel Deniz Kayağı Eğitimi, Türkiye Kano federasyonu 1. Kademe Antrenör Sertifikası ve BCU Level 1 Coaching Paddlesports Certificate (2013) ile BCU Sea Kayak, 3 Stars Paddler Award Certificate (2014) belgeleri bulunan Erol Akkan tarafında verilecek.

Eğitim Ücreti

Seyir Butik Otel ile Kanoist, Kano ve Kayak Okulu, İznik gölü ve çevresinin güzelliklerini tanımak, deniz kayağı sporuna ne kadar uygun olduğunu vurgulamak için bu eğitimi kampanya niteliğinde hazırladı. Deniz Kayağı eğitimini İstanbul’da almak isterseniz fiyatı 300 TL’dir. Aynı şekilde Seyir Butik Otel konaklama ücreti, odaya bağlı olarak 40 ile 80 Avro arasında değişmektedir. Kampanya dâhilinde, yarım pansiyon konaklama ve deniz kayağı eğitimi sadece 300 TL+KDV olarak belirlendi.  

 

Ayrıca, en az 4 kişi olanlar için grup indirimi uygulayacaktır. Rezervasyon yaptırmak veya grup indirimi için bilgi almak isteyenlerin Seyir Butik Otel web sayfasına ulaşmaları yeterli olacaktır.

Kanoİst, Kano ve Kayak Okulu