Mobilemenu

BOZDAĞ - Zirve Tırmanışı & Doğa Yürüyüşü

MANİSA TENİS DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ BOZDAĞ - ZİRVE TIRMANIŞI & DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Bu hafta sonu Ege Bölgesinin en büyük dağlarından biri olan BOZDAĞ'a gidiyoruz. Sabah hareket ettikten yaklaşık 1 saat sonra, KIRKÇEŞMELER'de kahvaltı yapacağız. Dileyen kahvaltısını, oradaki nefis gözlemelerin tadına bakarak yapabilir. 
A GRUBU:
Kahvaltıdan sonra BOZDAĞ KASABASI'na varacağız. Ege bölgesinin şirin dağ kasabası olan Bozdağ'ın kahvehanelerinde şifalı SİVRİ'sinin (adaçayı) tadına baktıktan sonra yürüyüşe başlayacağız. Enfes doğası, her tonda yeşili, kocaman çam ve kestane ağaçlarının aralarından geçip, harika kış manzaraları eşliğinde bozdağın eteklerinden başlayarak BOZDAĞ'ın eteklerinde yürüyeceğiz
B GRUBU
Mermeroluktan ayrılıp direk BOZDAĞ KASABASI'na gidip Mermeroluktan yürüyüşe başlanacaktır. Klasik rotadan yürüyüşe başlanıp 2157 m yükseklikteki Bozdağ'ın zirvesine çıkılacaktır. 

GELECEK OLANLAR CUMA SAAT 12:00'A KADAR HANGİ GRUPTA YÜRÜYECEKLERSE HABER VERMELİDİR, DAHA SONRA YAPILACAK BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Bilgi ve Rezervasyon için;
Ahmet KADAK
0 545 813 42 73

Hareket Saati: 07:30 ( Lütfen 15 dakika önce orada bulunun)
Hareket Yeri: Tarzan Meydanı

UYARI: Yapılacak olan faaliyet derece olarak "ZOR" bir faaliyettir. Katılacak olanların yeterli kondisyona ve kış koşullarına uygun malzemelere sahip olmaları gerekmektedir...

Zirveye çıkacak olanlar güncel vizeli dağcılık lisansına sahip olmaları ayrıca; bot, eldiven, tozluk, bere ve güneş gözlüğü getirmeleri gerekmektedir. Bunların yanında yedek çorap, termos ta sıcak su getirilmesi tavsiye edilir.

Manisa Tenis Dağcılık Kulübü, TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU tescilli kulübüdür. Yürüyüş rehberleri Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından eğitim almış dağcılardır.