Mobilemenu

Kış Yüzme Şenliği

Kaçkar Dağları Milli Parkı / Ayder / Rize / Türkiye

2017 Kaçkarlar'da Kış Yüzme Şenliği

10 Kasım 2017 Cuma: 

Ayder yaylasına varış, konukların otellere yerleşmesi, şenlik hakkında bilgilendirme (yer daha sonra duyurulacaktır) , Ayder de kamp ateşi, tulum ile eğlence programı (açık alanda herkes katılabilir) 

11 Kasım 2017 Cumartesi:
Göllerde kamp yapacak dağcılık sporcuları saat 11.00 de Ayder’den Avusor Yaylası’na hareket edecekler Avusor Yaylasında verilecek kısa bir mola sonrasında 1.5 saatlik kar yürüyüşü ile Toba Celazena (Kalp Gölü) varılacak ve kamp kuracaklar. (Kamp yapacak sporcuların Ayder-Avusor ulaşımı organizasyon komitesi tarafından sağlanacaktır)

Not1: Kamp yapacak dağcılık kulüpleri ve dağcıların kişi sayılarını organizasyon komitesine haber vermeleri veya bilgi@kisyuzmesenligi.com adresine mail atmaları istenmektedir.

Not 2. 11 Kasım Cumartesi günü Ayder de konaklayacak konuklar için akşam tulum eşliğinde özel etkinlikler düzenlenecek, katılımcılar Ayder Yaylasında kamp kurabilecekler veya otellerde konaklama alıp akşam yapılacak etkinliğe katılım sağlayabilirler. 

12 Kasım 2017 Pazar: Yüzme şenliğine katılacak sevgili doğaseverlerimizin Saat 10.00 da Avusor yaylasında olmaları gerekmektedir. Saat 12.00 de Toba Celazena ya varış 12.30 – 15.00 Yüzme şenliği aktiviteleri.
16.30 Avusor Yaylasına dönüş ve katılım sertifikaların verilmesi

Not 3: Organizasyon firmasından konaklama, ulaşım hizmeti alacak konuklarımız için seyahat firması ve program detayı daha sonra duyurulacaktır. 

Bilmeniz gerekenler: 2017 Kış Yüzme Şenliği bu yıl 2850 metre yükseklikteki Toba Celazena Gölünde, Kemerli Kaçkar Dağının altındaki Kalp Gölü diye de bilinen gölde yapılacaktır. 
a) Avusor Yaylasına ulaşımı katılımcılar kendileri sağlayacaktır. Hava koşullarına bağlı olarak 4X 4 araç temin etmelerini öneriyoruz. 
b) Etkinliğe katılacak günü birlikçiler için 12 Kasım Pazar günü sabah 08.00 de Ayder Yaylasında araçlar hazır olacak (Ulaşım bedeli ayrıca duyurulacak)
c) Göllerde yüzecek sporcular için Ayder – Avusor Yaylaları arasındaki ulaşımı organizasyon sağlayacaktır. Sporcuların yüzme aktivitesine katılacaklarına dair iletişim bilgilerini (bilgi@kisyuzmesenligi.com) adresine mail atmaları istenmektedir. 
d) Avusor Yaylasından etkinliğin yapılacağı göle 1.5-2 saatlik kar yürüyüşü ile ulaşım sağlanacaktır. Bu nedenle etkinliğe katılacak doğa tutkunlarının bu yükseltide yürüyüş deneyimleri, havanın eksi derecelere düşme olasılığı nedeniyle o şartlara uygun, ( windstoper, garotex mont, polar, garotex ayakkabı, eldiven, gözlük, güneş ve koruyucu kremler, havlu, yedek çorap, enerji verecek kuru üzüm, kaysı, çikolata gibi yiyecekleri yanlarına almaları) gerekmektedir.
e) Hava koşulları nedeniyle göller bölgesine ulaşım sağlanamaz, gölün üzeri tamamen karla kaplı olur ve buz tutar ise etkinliğimizi Avusor Yaylası’nda akarsu içindeki göletlerde yapacağız…


Bilgi için:
www.kisyuzmesenligi.com
bilgi@kisyuzmesenligi.com