Mobilemenu
Profile

Bisikletli Kurye Şehirlerarası Yolculukta!

Şubat 2013 yılında kurulan ve İstanbul, İzmir, Çanakkale olmak üzere toplamda 17 tam zamanlı ve 8 yarı zamanlı sürücüyü bünyesinde barındıran Bisiklet Kurye’nin kurucusu Serkan Ercan Aralık ayının ilk haftasında, teslimat için kullandıkları kargo bisikletlerinden biri ile, İzmir’den İstanbul’a kadar pedallayacak!

Çevre dostu bir yaşam tarzına dönmeyi anlatan “Go Green” görüşünden aldığı ilhamla  “Yeşil Yaşam” motto’suyla yola çıkacak olan Serkan Ercan İzmir’den başlayıp, Çanakkale şubesinde duraklayacağı ve daha sonra İstanbul’a ulaşarak tamamlayacağı bu yolculuğu bisikletli kuryelerin kargoları her şartta alıcılara teslim edebileceklerini göstermek amacıyla kışın yaptığını söyleyerek ekliyor:

"Tamamen insan gücüyle katedilecek bu yolu 2, 2.5 gün arasında tamamlamayı planlıyorum. Hava koşullarının önümüzdeki aylar içinde daha soğuk olacağını göz önünde bulundurursak amaç kargo bisikletlerinin her koşul altında hareket kabiliyeti olduğunu göstermek ve insanların bisikleti daha çok tercih etmeleri adına bir farkındalık yaratabilmek. Günümüzde tüm iş kolları sınırlı ve kısa zaman sonra tükenecek enerji kaynaklarına nasıl bağımlı olduklarının farkına varıyorlar. Dünyanın en büyük şirketleri sürdürülebilir taşımacılık yöntemleri bulmak için uğraşıyor. Biz aslında yıllardır gözümüzün önünde duran bir çözüm öneriyoruz. Tasarımında ve malzemede gelişmeler olsa da temel fonksiyon hep aynı. İnsan kasları sayesinde dönen iki tekerlek. Bu iki kaynak hiç tükenmeyecek.

Serkan Ercan’ın maceralı yolculuğunu ve Bisikletli Kurye girişimini aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/BisikletKargo/