Mobilemenu
Profile

Board’cu Kovalayan Ayı!

Genç bir kadın ayağına board’unu geçiriyor. Kulaklığını kulağına geçirerek ve çalan müziğe eşlik ederek tepeden aşağı kaymaya başlıyor. Tabii bu sıralarda arkasında peşine düşmüş olan bir ayı olduğunun farkında değil!

Günler sonra videoyu izlediğinde gördüğü şey karşısında şoka uğradığını söyleyen Kelly Murphy isimli bu Avustralyalı kadının söyledikleri doğru olabilir miydi?

 Kafanızdaki soru işaretlerini hemen giderelim: videoda yaşanan olay gerçek değil! Nereden mi anladık? Hemen açıklayalım. Murphy, video açıklamasında olayın Japonya’da bulunan Hakuba47 adlı otelde gerçekleştiğini söylüyor. Honshu Adası’nda bulunan bu otel bölgesinde Asya kara ayılarının yaşadığı biliniyor ancak videoda görülen bir kahverengi ayı, daha yakından tanıdığımız adıyla bir bozayı! Avustralyalı board’cu videonun gerçek olduğunda ısrarcı olsa da bölgeye en yakın bulunabilen kahverengi ayıların yüzlerce kilometre ötedeki Hokkaido Adası’nda bulunması ona inanmayı güçleştiriyor. Yani karşımızda ya coğrafi bilgisi yetersiz bir yalancı ya da yönünü tayin etme konusunda çok kötü bir kahverengi ayı bulunuyor. Karar sizin…

Kaynak: National Geographic