Mobilemenu
Profile

Bodrum’da Yaz Sezonu Global Run ile Açıldı!

Global Yatırım Holding'in düzenlediği & Global Ports Holding'in işlettiği Global Run Bodrum yarışının beşincisi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Elde edilen gelirin Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği'ne bağışlandığı organizasyon bu sene 1.600 yarışçı ile katılım rekoru kırdı. 

10K ve 5K kategorilerinin yanında 500 metrelik Minik Adımlar parkurlarından oluşan yarış kapsamında İrem Derici konseri ve DJ performanslarıyla katılımcılar eğlenceli anlar da yaşadı. Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği'nin düzenlediği programlara katılan 25 çocuk da yarışta yer almak için aileleriyle birlikte Bodrum'daydı. 

10K ve 5K parkurlarında dereceye girenler:

10K Erkekler: 1-Hillary Kıptum Maiyo Kimaiyo; 2-Kımutai Kiplimo; 3-Youssef Ben Hadi; 4-Boaz Kıptoo Kiplagat; 5-Oktay Fırat

10K kadınlar: 1-Daisy Jeptoo Kimeli; 2-Shelia Jepkosgei Chesang; 3-Remziye Temel; 4-Nevin Şahin; 5-Büşra Gelmez

5K Erkekler: 1-Alper Demir; 2-Aykut Taşdemir; 3-Fetene Alemu Regasa 4-Yusuf Önal 5-Enis Biter

5K Kadınlar: 1-Sebahat Akpınar; 2-Rahime Tekin; 3-Semra Karaaslan; 4-Ezgi Kaya; 5-Halime Karakoyun

 

Global Run Bodrum’un bu yıl düzenlenen beşincisinde 10K parkurunun kadın ve erkeklerde ilk üçe girenlere 5 bin, 4 bin ve 3 bin TL para ödülü verildi. 5K parkurunda ise para ödülleri sırasıyla 3 bin, 2 bin ve bin lira oldu. Yaş kategorilerinde dereceye girenlere D&R hediye çeki verilen Global Run Bodrum’da yarışa katılanlar arasında yapılan çekilişle çeşitli ödüller dağıtıldı. 5 kişi Küba seyahati, 2 kişi Avrupa kruvaziyer seyahati, 2 kişi iPhoneX ve 5 kişi akıllı saat kazandı.

İlk düzenlendiğinden bu yana giderek daha çok kişiye ulaşan ve daha çok ilgi çeken Global Run Bodrum'un altıncısı için bekleyiş şimdiden başladı bile!