Mobilemenu
Profile

Dünya Şampiyonu Gisela Pulido Türkiye'de!

Kitesurf dalında tam 10 dünya şampiyonluğu bulunan Gisela Pulido, Red Bull Local Hero Tour kapsamında ülkemize geldi. 8 yaşında bu spora başlayıp, 13 yaşında ilk dünya şampiyonluğunu yaşayarak bu başarısıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren İspanyol sporcu Urla ve Alaçatı'daki programlarını tamamlayarak Akçapınar sahilinde gençlere kiteboard'un inceliklerini aktardı. 

Türkiye'ye daha önce de geldiğini ve çok sevdiğini söyleyen Pulido şöyle devam etti: "Bu Türkiye’ye ilk gelişim değil. Daha önce henüz çocukken 11 yaşımda yine bir şampiyona için İstanbul’a gelmiştim. O günden bu yana gördüm ki Türkiye’de kiteboard sporuna olan ilgi bir hayli artmış. Urla, Alaçatı ve Akyaka’da kite yapma fırsatımız oldu. Hepsi bu spor için oldukça iyi ve büyük sörf alanları. Tüm bu alanlarda birçok çocuk var. Bu durum beni çok şaşırttı ve sevindirdi. 10-11 yaşlarında birçok çocuk kite yapıyor. Bu, Türkiye’de kiteboard sporunun geleceği için çok önemli bir durum. Çünkü ben de bu spora genç yaşımda başladım ve önemli başarılar elde etmemde bunun etkisi büyük.

Yetenekli olmak tabii ki önemli fakat başarı için sıkı çalışmazsanız olmaz. Siz başarılı oldukça, sponsorların da dikkatini çekersiniz. Red Bull, uzun zamandır beni dünyanın her yerinde destekliyor. Bu benim başarımdan kaynaklanıyor."

Pulido şimdiye kadar birçok hedefine ulaştığına vurgu yaparak şu anda kendi projelerine odaklandığını ve büyük dalgalarda sörf yaparak doğaya karşı meydan okuduğunu da sözlerine ekledi.