Mobilemenu
Profile

Dünyanın En İyi Dalgıçları Antalya'da!

Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve CMAS Uluslararası Serbest Dalış-Kaş Başka-Açık Yarışmaları bugün başladı. 7 Ekim Cumartesi günü sona erecek Avrupa Şampiyonası'na sporcularımızın da dahil olduğu 13 ülkeden 58 sporcu katılacak. 

Şampiyonaların gerçekleştirileceği İnceboğaz Plajı'nda rekortmen dalgıç Derya Can'ın yanı sıra 10 sporcu daha ülkemizi temsil edecek.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) başkanı Anna Arzhanova: "“Güzel ev sahipliğiyle Kaş, ülkeler arası dostluk için çok önemli bir bölge. Serbest dalış CMAS'ın önem verdiği bir branş. Olimpiyatlara girmesi için de gayret gösteriyoruz. Kaş'ı çok seviyorum ve kesinlikle dünyanın en iyi yerlerinden birisi olduğunu söyleyebiliyorum. Kaş serbest dalış ve diğer su aktiviteleri için çok iyi bir yer. Buradaki yarışlarda dünya rekorlarının kırılmasını bekliyoruz" açıklamalarıyla Kaş'ın bu spor için önemini vurgularken Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu başkanı Şahin Özen: "Ülkemize uluslararası bir yarış kazandırdığımız için çok mutluyuz. Dünyanın en özel sporcuları Kaş’ta mücadele edecek" açıklamasını yaptı.

Ülkemizdeki bir bölgenin bu tarz bir spor dalında dünyanın en iyilerini bir araya getirebildiğini görmek güzel. Artık nefesler madalya için tutuldu desek bu hiç de yanlış olmaz!

Kaynak: İHA