Mobilemenu
Profile

En İyiler Akyaka’da: Kiteboard Dünya Şampiyonası

Kiteboard Dünya Şampiyonası için kayıtlar geçtiğimiz gün Akyaka’da tamamlanmıştı. Sezonu açmak için Akyaka ılık rüzgârı ve temiz havasıyla ideal bir konum olarak karşımıza çıkıyor. Şampiyonanın Türkiye ayağı için tekrar Akyaka’nın tercih edilmesi bölgenin kiteboard'a olan uygunluğunu da göstermiş oluyor.

Bu elit ligde dünya çapında 24 erkek ve 12 kadın flat-water ve freestyle disiplinlerinde yarışacaklar. 9 Eylül’e kadar sürecek olan bu mücadelede hem dünyanın en iyi atletlerini en iyi oldukları işi yaparken izleyebilir hem de yeni isimlerin yükselişine tanık olabilirsiniz. Şu anki dünya şampiyonu Carlos Mario, eski dünya şampiyonlarından Youri Zoon ve Alex Pastor da katılımcılar arasında. Bunların yanında Akyaka'da Kolombiya’dan Valentin Rodriguez ve Fransa’dan Louka Pitot  gibi yeni yüzleri de izliyor olacağız. Liam Whaley ise sakatlığından dolayı, sezonun ilk etkinliği kaçıracak.

Kadınlar tarafında da; Brazilya’dan Mikaili Sol, İspanya’dan Claudia Leon gibi yeni yüzler yer alacak. Diğer taraftan geçen seneden tanıdığımız Paula Novotna, Rita Arnaus ve Grancesca Bagnoli gibi adını üstlere çıkartmış atletler de bu mücadeleye ortak olacaklar.

O halde önümüzdeki günler için gözleri Akyaka’ya çeviriyor ve bu sezonun ilk şampiyonasında yaşanacaklara odaklanıyoruz. Bakalım sporcular 8 aylık uzun bir aradan sonra gerçekleşecek bu kıyasıya rekabete hazırlar mı?