Mobilemenu
Profile

Erciyes'teki Ford Snowboard Dünya Kupası'nın Ardından

18 ülkeden 85 sporcunun en iyi olmak için yarıştığı FIS Dünya Kupası'nın Erciyes ayağı sürprizlere sahne oldu. Ülkemizi Elif Kübra Geneşke, Hamza Polat ve Yavuz Dumlu'nun temsil ettiği organizasyonda erkeklerde birinciliği Alman sporcu Stefon Baumeister, kadınlarda birinciliği ise Kore Kış Olimpiyatları'nın şampiyon ismi Ester Ledeckayı'yı geride bırakan Rus sporcu Milena Bykova oldu.

Ford Türkiye'nin desteğiyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş. tarafından üçüncü kez düzenlenen Ford Snowboard Dünya Kupası'nın favori ismi Ledecka geçtiğimiz ay Kore'de düzenlenen Kış Olimpiyatları'nda Alp disiplini ve PGS kategorilerinde ülkesi Çekya'ya altın madalya getirmişti ve doğal olarak Dünya Kupası'nın Erciyes ayağının da favorisi olarak gösteriliyordu ancak 1998 doğumlu sporcu Milena Bykova'nın farklı planları vardı.  

Yarışların ardından sporculara toplam 50 bin İsviçre Frangı ödül dağıtıldı. Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi'nde Develi Kapı'da oluşturulan özel alanda katılımcılar varil ateşinde ısındı, DJ performansları ve Jabbar konseri ile eğlenceli dakikalar yaşadı.