Mobilemenu
Profile

Erzurum’da Dünyanın En Zorlu Koşu Yarışı Yapıldı

Şöyle bir parkur düşünün… 37 derece eğimli, 400 metre mesafeli ve 140 metreye yüksekliğe uzanan bir pist. Üstelik bölgenin deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte olduğunu da düşününce, Erzurum’da yapılan Red Bull 400 yarışının dünyanın en zorlu kısa mesafeli koşu yarışı olarak kabul etmememiz için bir neden kalmıyor!

Kayakla atlama kulelerinin yapay çimle koşu pistine dönüştürülen parkurda, koşucular 8 dakikanın altında yarışı bitirmeye çalıştı. Ancak bunu çok az yarışmacı başarabildi. Ali Rıza Bilal, Alper Dalkılıç, Ece Bakıcı, Ahmet Arslan, Neval Gördük, Elena Polyakova gibi önemli sporcular da bu yarıştaydı.

Genellikle branşı dağ koşusu olan yarışmacıların fark yarattığı Red Bull 400’de, bu alanda şimdiye kadar 14 yarışın 13’ünü kazanan ve dünyanın en iyi Red Bull 400 koşucusu olarak görülen Ahmet Arslan, Erzurum’da da zirveyi bırakmadı. Ahmet Arslan, parkuru 3 dakika 55 saniye gibi inanılmaz bir dereceyle bitirdi.

Kadınlarda ise başarılı triatlet Ece Bakıcı, 6 dakika 19 saniyeyle birinci oldu. Ahmet Arslan, Ece Bakıcı ve bu yarışta erkekler ikincisi Ramazan Karagöz, 15 Temmuz’da Almanya’da yapılacak Red Bull 400 Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.