Mobilemenu
Profile

Freerunning’in İki Yıldızı Haydarpaşa’daydı

Geçtiğimiz günlerde Haydarpaşa Limanı, muhteşem bir freerunning aksiyonuna tanıklık etti. Bu disiplinde dünya çapında iki yıldız olan Jason Paul ve Dimitris Kyrsanidis, Dreamland projesi kapsamında Haydarpaşa Limanı’nda buluştu ve harika figürlerini sıralayarak, unutulmaz bir kaçış sahnesi canlandırdı.

Haydarpaşa Limanı’nda dünyanın her yerinden gelen dev konteynırlar arasında, “Bunu nasıl yaptı!” denilecek figürleri ardı ardına sıralayan sporcular, harika bir filme imza attı.

“Haydarpaşa Limanı çok özel, çok heyecan verici bir yerdi” diyen Jason Paul, o sahnenin gerçekleştiği parkuru bizzat tasarladı. Onun bu filmdeki ortağı Yunan freerunning yıldızı Dimitris Kyrsanidis ise Haydarpaşa’daki parkur için “Yapmak isteyeceğim ne varsa, hepsi bu parkurda toplanmıştı!” diyor.

Jason Paul, daha önce de üç kez İstanbul’a gelerek, farklı projelerde bu spordaki tüm yeteneklerini sergilemişti. “İstanbul’da freerunning için en muhteşem yerler bana göre Karaköy ve Galata Köprüsü” diyor Jason. Kim bilir, belki de İstanbul yakın gelecekte böylesi muhteşem aksiyonlara yeniden tanıklık edecek!