Mobilemenu
Profile

Hedef Tokyo 2020!

Kaykayın 2020 Tokyo Olimpiyatları'na eklenen beş yeni disiplinden biri olması Türkiye'yi harekete geçirdi ve uluslararası standartlardaki ilk kaykay parkı Bursa'da açıldı. Amaç kaykay sporunu daha profesyonel ellerle geliştirmek ve 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılacak sporcu yetiştirmek.

Uzun zamandır ekstrem spor kategorisinde görülen kaykay, 2020 yılında Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlara yeni branş olarak eklenmişti. Bu gelişme ülkemizdeki kaykay tutkunlarını da pek tabii ki heyecanlandırdı! Bursa'da wakeboard severlere yıllardır hizmet veren Sukaypark bünyesine şimdi bir de uluslararası standartta kaykay parkı eklendi. Gelecekte Kaykay Federasyonu'nun açılması ve Bursa'da yapılan parkın alınacağı modelle daha birçok kaykay parkının inşa edilmesi hedefleniyor. 

GİSD tarafından düzenlenen Türkiye Kaykay Festivali kapsamında açılışı gerçekleştirilen parka, yurtiçi ve yurtdışından birçok sporcu katıldı. Toplam 10.000 TL para ödülü olan bir yarış da gerçekleşti. 200’e yakın yerli ve yabancı sporcu yeteneklerini parkurda sergiledi. Yarışmanın sonucunda Amatör Jam kategorisinde Alparslan Ayhan, Pro Jam ve Best Trick kategorisinde ise Adem Ustaoğlu’nun birinciliği vardı.