Mobilemenu
Profile

Kaybolan Doğa Yürüyüşçüsü 47 Gün Sonra Bulundu!

Birkaç gün önce aramalar devam ederken görevliler iki doğa yürüyüşçünün hayatından umudu kesmişti çünkü Tayvanlı çift 47 gündür doğada bir başlarına kalmışlardı. Ancak birkaç gün önce Narchet Nehri yakınlarında Liang ve ne yazık ki Liu’nun cansız bedenine ulaşmayı başardılar. “Kafamızda asla hayatta olmadıklarını düşünüyorduk” diyor kurtarıcılardan Madhav Basnet. “Çocuğu hayatta gördüğümüzde ilk başta korktuk ancak bizi 'Namaste' diyerek karşıladı, çok mutlu olmuştu.”  

Liu’nun cenazesi ve Liang helikopterle Katmandu’ya götürüldü ve kontrollerden sonra Liang’ın durumunun oldukça iyi olduğu belirtildi. Doktor Ajay Singh: “Çok yorgun görünüyor ve yaklaşık 30 kilo kaybetmiş. Aşırı gıdasızlıktan muzdaripti. Ayağı larvalarla ve saçı bitlerle kaplıydı ancak 47 gün nasıl yaşadığı düşünülürse durumu oldukça normal.”

20 yaşındaki Liang Sheng-yue ve 18 yaşındaki kız arkadaşı Liu Chen-chun geçtiğimiz mart ayında Nepal’in Rasuwa bölgesinde bir kar fırtınasına yakalanarak yollarını kaybetmişler. 100 metrelik bir kayalıktan derin bir vadiye düşen ikili daha sonra buldukları küçük bir mağaraya sığınmış. Yaklaşık 10 gün boyunca yanlarında getirdikleri yiyecekleri tüketen çift bu noktadan sonra ise tuz ve erimiş kar ile hayatta kalmaya çabalamışlar fakat ne yazık ki Liu bulunmalarından 3 gün önce hayatını kaybetmiş…