Mobilemenu
Profile

Kenan Sofuoğlu Tahta Arabada da Rakipsiz!

Tamamen el yapımı tahta arabaların, muhteşem doğal güzellik arasında rampadan aşağıya yarıştığı eğlenceli etkinlik Red Bull Formulaz, 21 Ağustos’ta her zaman olduğu gibi yine Rize, Ardeşen’deydi.

Yerel yarışmacıların çoğunlukla kendi ürettiği arabalarla yarıştığı Red Bull Formulaz’da bu yıl bir de sürpriz yarışmacı vardı: Kenan Sofuoğlu!

Motosiklet dünyasının dünyaca yıldız ismi Kenan Sofuoğlu’nun bu etkinliğe katılma amacı aslında sadece ziyaret amaçlıydı. Ancak Rize’deki yarışmacıların ısrarını kırmayan Sofuoğlu, kendisine tahsis edilen tahta arabayla yarışa katılma kararı aldı. “Winner” karakterini orada da elden bırakmayan şampiyon, Red Bull Formulaz’ı birincilikle tamamladı!

Ancak ödül töreni esnasında, “Her ne kadar bu yarışı kazanmak istesem de asıl amacım sadece eğlenmekti. O nedenle birinciliği de ödülü de bu spora daha çok emek veren kardeşlerimiz hak ediyor,” diyerek şampiyonluğu yarışın ikincisi olan Serhat Kurkut’a devretti.

Red Bull Formulaz’a Rize halkının da büyük ilgisi vardı. Alanda kurulan oyun alanında yöre halkı, etkinlik boyunca horonlarını hiç durdurmadı!