Mobilemenu
Profile

Patikalarda Koşmayı Öğrenin: Kapadokya Koşu Kampı

Patikada olmayı, yürümeyi, koşmayı öğrenmek istiyor, nereden başlayacağınızı bilemiyor veya bunu profesyonel şekilde devam ettirmeyi düşünüyorsanız Salomon&Suunto Kapadokya Koşu Kampı sizi patikalara çağırıyor.

Patikalar bambaşkadır. Ekipmanı, antrenmanı, beslenmesi, hava koşulları ve stratejisi derken her konuda farklı şekilde ölçüp biçmek ve öğrenmek gerekir. Salomon&Suunto işbirliği patikalara nasıl yaklaşmamız gerektiğini öğretmeyi amaçladığı koşu kampını 19-23 Eylül’de Ultra Trail World Tour 2017 şampiyonu Gediminas Grinius önderliğinde gerçekleştirecek. 

Geçen sene ilk kez Suunto ile başlayan bu kamp, daha sonra da Salomon ile devam etmişti. Bu sene Suunto, Salomon’un bulunduğu Olgarlar Grubu’na girince, iki marka güçlü bir şekilde karşımıza çıktı. Kamp aynı zamanda Ultra Trail World Tour serisinde ‘pro’ kategorisine çıkarılan Salomon Cappadocia Ultra-Trail yarışına hazırlık değeri taşıyor. Yarış bu sene 20 Ekim’de gerçekleştirilecek. Kamp katılımcıları yarıştan bir ay önce parkuru deneyimleme fırsatı kazanacaklar.

Kamp dört gün boyunca devam edecek. Her gün yarışın parkurlarında koşulacak ve bir gün de gece koşusu olacak. Gediminas Grinius, Faruk Kar, Aykut Çelikbaş ve Mehmet Yıldırım her seviyeden ve hızdan gruplara eşlik edecek. Pratik antrenmanların yanı sıra programda teorik sunumlar da yer alacak. Bu kamptaki bir diğer öne çıkan kısım ise programda yoganın da yer alması. Yoga eğitmeni Ece Büyükyurt Memecan da kampa eşlik etmesiyle patika koşusunda yoganın ve nefes kullanımının önemi vurgulanacak.

Ayrıca milli atlet ve Suunto marka temsilcisi Üzeyir Söylemez, Salomon elit atleti Kane Reilly, Salomon global fotoğrafçısı Jordi Saragossa, Salomon Türkiye takımı doktoru olan Acıbadem International grubunu ortopedi ve travmatoloji hekimi Doç. Dr. Sezgin Sarban ve podologlar da kampı daha verimli kılmak için orada olacaklar.

Ayrıntılar için tıklayın

Adeta bir yarış gibi planlanmış bu koşu kampında yiyecek/içecek istasyonları ve sağlık ekipleri de yer alacak.