Mobilemenu
Profile

Şehrin Göbeğinde Snowboard

ABD’de son günlerde etkili olan kar fırtınası oldukça ilginç görüntülere sahne oluyor. Ülkenin en kalabalık kenti olan New York’ta trafiğe çıkış yasağı uygulanması kimisi için eğlenceli fırsatlar yarattı.

YouTube videolarıyla tanınan Casey Neistat, son video çalışmasında Manhattan ve Times Meydanı civarında görüntülenirken fonda Frank Sinatra’nın “New York, New York” parçası duyuluyor. Videonun başında ise New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun şu sözleri dikkat çekiyor: “Eğer dışarıda araç kullanan bir sivilseniz tutuklanırsınız, bu kadar basit.”

Bir jipin arkasına bağlanmış olan ipe tutunarak snowboard yapan Neistat çevredekilerden de epey ilgi görüyor. Hatta bir ara kayarken ABD bayrağını dalgalandırmayı da ihmal etmiyor. Videonun sonlarında polisin uyarısı da oldukça eğlenceli: “Birileri seni şikayet etmiş, biz de sadece uyarıyor gibi görünelim.”

24 Ocak’ta yüklenen video şimdiden 5 milyonun üzerinde görüntülenmiş. Neistat’ın 2014 yılında yayınladığı başka bir “New York’ta snowboard” videosu da 6 milyonun üzerinde izlenmişti.