Mobilemenu
Profile

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

5 yıl önce İzmir’de bir tarih öğretmenin başlattığı Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu sene 60’tan fazla şehri turlamaya hazırlanıyor. Tarih öğretmeni olan Sema Gür’ün başlattığı bu etkinlik her sene Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde düzenlenen bir etkinlik haline geldi. Bu tur neden yapılıyor diye sorarsanız; kadınlar bisikletle güvenli şekilde ulaşımı sağlamak, bisiklet yolları ve hizmet taleplerini bu şekilde dile getiriyor! Daha süslü bir fikri olan?

Türkiye'nin dört bir yanına yayılan bu tur, dünyaya da açılıyor. Bu sene ABD, Avrupa, Afrika ve Asya’dan kadınlar da sosyal medyadan Süslü Kadınlar’a ulaşıp, bu hareketi kendi ülkelerinde yaşatmak için izin istiyorlar!

 Kadınlar sosyal medyadan bir araya gelip, her eylül ayında güzel elbiselerle, topuklu ayakkabılarıyla bir de saçlarına ve bisikletlerine çiçek, balon ve kurdeleler bağlayıp, her zaman yaptıkları gibi dünyaya renk katıyorlar. Ayrıca etkinliğe bazı kurallar doğrultusunda çocuğunuzla katılabilirsiniz. 23 Eylül’de eş zamanlı olarak düzenlenecek bu eşsiz etkinliğe siz de dahil olmak istiyorsanız hangi şehirlerde nereden başlayacağını ve saatler için buraya tıklayın.