Mobilemenu
Profile

Triatlet Ali Rıza Bilal Ekstrem Yarışlarda!

Başarılı Türk triatlon sporcumuz Ali Rıza Bilal bu sene sporun efsane yarışlarından biri olan XTRI World Tour yarışlarının bir ayağı olan ve İskoçya’da düzenlenen Celtman Xtreme Yarışı’nda ter dökecek. Ekstrem triatlon yarışlarının ismindeki “ekstrem” faktörü doğa ve iklim koşullarının alışılmış yarışlara göre çok daha zorlu olmasından kaynaklanıyor.

Celtman Xtreme Yarışı’nda da sporcular yaklaşık 10 derecelik, denizanaları dolu, suda 3.8 km yüzdükten sonra 202 km’lik dağların, tepelerin aşılacağı biisklet etabını geçecek. Son olarak ise patikada 42 km koşacak olan sporcular nihayet bitiş çizgisine varabilecek!

Bu yarışların bir diğer özelliği de çevrede sporculara destek veren hiç seyirci olmaması, hakem ve beslenme noktalarının da bulunmaması. 250 kişilik kontenjana sahip bu yarışlara yalnızca kura ile girilebiliyor.

Ali Rıza Bilal’e bu zorlu yarışta outdoor sporcusu ve fotoğrafçısı Dinçer Sertkaya’nın yanında yine kendi gibi IRONMAN triatlet olan eşi Göksu Tugay Bilal asistan olarak yardım edecek. Başarılı triatlet daha önce Norveç’te orta mesafe Aurland Xtreme (121 km) ve uzun mesafe Thor Xtri (226 km) yarışlarını tamamlamıştı.