Mobilemenu
Profile

Üniversiteye Paraşütle Giden İkili!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)'nde okuyan iki yamaç paraşütü tutkunu öğrenci ders için kampüse uçarak gelerek üniversite tarihinde bir ilke imza atmış oldu. SDÜ'nün üzerinde uçuş yapılabilen nadir üniversitelerinden olduğunu belirten Makine Müdendisliği bölümü öğrencisi Emre Erdoğan: "Bir farkındalık oluşturmak için bunu yapıyoruz. Isparta’da, üniversite içerisinde ve üniversite üzerinde böyle şeyler yapılabiliyor. Boş zamanlarımızda bu sporu yapıyoruz. Genellikle derslerden çok fazla bir vaktimiz kalmıyor. Dolayısıyla derse çok az bir zaman kala bazen bu şekilde buraya inip, çantamızı bu şekilde topladıktan sonra hemen derse girebiliyoruz" derken ev ve uçuş arkadaşı Samed Özata ise derslerden fırsat buldukları anlarda yamaç paraşütüyle uçtuklarını şu şekilde anlattı:

"Okulumuzda genellikle derslerimiz yoğun geçiyor. Fazla boş vaktimiz kalmadığı için böyle bulduğumuz en ufak arada uçmaya çalışıyoruz. Mesela bugün derse yetişmek için uçarak geldik."

Kampüse havalı bir giriş yapan bu ikili hem okulda dikkatleri üzerine çekmiş oldu, hem yamaç paraşütü sporu adına farkındalığı artırmış oldu, hem de derslerine geç kalmadı. İşte ekstrem sporların bir faydaları!

Kaynak : İHA