Mobilemenu
Profile

Yasa Dışı Yollarla İsa Heykeli’ne Tırmanmak!

“Urban Exploration” ya da “Urbex”, kullanılmayan ve genellikle insanların girmediği bina ya da mekanlara çoğunlukla yasa dışı yollardan sızarak, “keşif” yapmak anlamına gelen bir aktivite.

Bu işin ehli olan Rus kaşifler, daha önce de Keops Piramidi, Köln Katedrali ve Shanghai Tower gibi ünlü yerleri de bu şekilde fotoğraflamışlar. İkili son olarak da Brezilya’ya kadar giderek Rio de Janeiro’daki ünlü Kurtarıcı İsa Heykeli’ni fethetmişler!

Turistik gezilerde, popüler mekanları ziyaret ederken her tarafta konuşlanmış turist kafileleri, fotoğraf çeken insanlar ve “selfie çubukları” oldukça rahatsız edici hale gelebiliyor. Bir yandan insan kalabalığı, diğer tarafta ise size bir şeyler satmaya çalışanlar bulunduğunuz yerin tadını çıkarmanıza engel oluyor.

Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde bulunan Corcovado Dağı’nın üzerindeki Kurtarıcı İsa Heykeli de yılda 1 milyon kadar turist çekmesiyle oldukça rağbet gören bir nokta. Rio de Janeiro’nun sembolü sayılan bu heykeli yalnız başına yakalamak isteyen “On The Roofs” ekibi üyeleri Vitaliy Raskalov ve Vadim Makhorov da sinsi bir planla bu amaçlarına ulaşmışlar.

Kurtarıcı İsa Heykeli’ne sıradan turistler gibi ziyarete gelen “On The Roofs” ekibi, yoğun kalabalıkta istedikleri fotoğrafları çekemeyince heykele tırmanmaya karar vererek işe koyulmuşlar.

Çevrede buldukları merdivenle gece yarısı heykelin tepesine tırmanan bu korkusuz kaşifler, şehrin sembolüne bambaşka bir perspektif getirmişler.