Mobilemenu
Profile

Wakeboard Nedir, Neden Yapılır?

Sıcak günlerin bunaltıcı etkisini biraz su sporlarıyla serinletmenin yeni adresi, Wakeboard. Yazın çalışmanın sıkıcılığını, yeni ve heyecanlı bir spor ile üzerinizden atmak için mükemmel bir fırsat. 1980’lerin sonlarında yükselişe geçen bu spor, şimdilerde çok fazla ilgi ve destek ile gittikçe büyümekte. Elbette en başta söze “Wakeboard tam olarak nedir” sorusuna cevap vererek başlamak gerek.

Günümüzde, Türkiye’nin güney sahillerinden, Sapanca Gölü’ne kadar çok geniş bir yelpazede bu sporu yapabileceğimiz yerler bulunuyor. Önde bir halat yalat yardımıyla sizi çeken sürat teknesi, ayaklarınıza bağlanmış bir board tahtası ile denize çıkıyorsunuz ve her şey orada gerçekleşiyor. Suyun içindesiniz ve tekne sizi yavaşça çekmeye başladı... Boardunuzun üstünde ayağa kalkıyorsunuz… Ve evet, macera başladı!

Wakeboard için ilk başta gereken şey elbette spor yapma isteğiniz. Eğer böylesi bir maceraya atılmaya hazırsanız, ekipmanları eğitim esnasında wakeboard yaptığınız yerden kiralamak en mantıklısı ve doğrusu olacaktır. Seviyenizi ilerlettikçe, “boardunuzu bagaja atıp hafta sonu kaçmak” için kendi boardunuzu satın almak da bir seçenek. Eğitimlerde ilk başta zorlanmak, ayağa kalkamamak çok normal, kolay ya da çok zor bir spor olduğunu düşünmeyin. Ama tadını almaya, adrenalini iliklerinize kadar hissetmeye başlayınca kendinizi durduramayacaksınız! Her yaz aklınızın bir köşesinde tatil planı, hadi “wakeboard’a gidelim” diyen maceraperest arkadaşlarınızı arayan biri olarak bulacaksınız kendinizi, bizden söylemesi…

Hazır kış mevsimi bitmeye yaklaştı, havalar ısınıyor, planlarınız arasında yeni bir adrenalin deneme isteği varsa, wakeboard tam size göre, bizce daha fazla ertelemeyin!