Mobilemenu
Profile

2019’un Ucuz Fiyatlı Yol Bisikletleri

Trek Domane AL 4

Trek'in 2019 alüminyum Domane bisikletleri, karbon fiber modellerin çarpma emici IsoSpeed sele borusu ekleminden yoksun olabilir ama bu durum fiyat/performans açısından avantaj getiriyor. Domane AL 4'ün hafif ama dayanıklı alüminyum kadrosu, Shimano'nun Tiagra vites grubu ve 11-32 kaset ve 50/34 aynakol seçeneğiyle satışa sürüldü. Domane AL 4, istenirse çamurluk takmak için gizli bağlantı noktalarına da sahip. 

Genesis Bikes Delta 20 2019

İngiliz markası Genesis Bikes, en çok Equilibrium ile Volare gibi çelik ve Datum ve Zero gibi karbon modelleriyle tanınsa da düşük bütçeli bisiklet arayanlara da göz kırpmaktan geri kalmıyor. Alüminyum kadrolu Delta 20 bu anafikirle üretildi. Çamurluk muhafazası gibi ayrıntılara sahip model, konforlu ve pratik bir yol bisikleti olarak tanımlanıyor. Shimano Tiagra 4700 grupset ve 25 mm)lik CST lastikleri de bu arkadaşı tamamlıyor. 

Pinnacle Laterite 3

Laterite serisi hem sportif sürüşler, hem de ulaşım amaçlı kullanım için oldukça popüler. A 6061 alüminyum kadro, karbon fiber maşa, Shimano 105 vites grubu ve 25 mm)lik Continental Ultra Sport lastikleriyle donanmış olmasıyla her iki tercih için de tercih edilebiliyor. İngiltere kökenli Pinnacle Laterie, doğduğu toprakların yol ve hava durumuna göre tasarlandığı için zor koşullarda rahatlıkla işini görebiliyor. Üzerindeki parçaları ister ulaşım, ister performans amaçlı kullanım için değiştirmeniz ve yükseltmenizin mümkün olmasıyla onu çok daha yüksek kaliteye çıkartmak da zor değil. 

Bianchi Via Nirone 7

Ünlü İtalyan markası Bianchi genellikle "giriş seviyesi" ile ilişkili değildir. Buna rağmen alüminyum kadrolu Nirone, başlangıç seviyesi için harika bir seçenek. Nirone'yi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği bu fiyat noktasındakilerin çoğunun aksine bir yarış için tasarlanmış olması: Bu bisiklet Paris-Roubaix'nin acımasız parke taşlarında mücadele etti. Binicinin bisiklet üzerinde oturma ve pedal pozisyonunu optimize etmek için kanıtlanmış K-VID (Kevlar Titreşim İzolasyon Cihazı) titreşim sönümleme teknolojisi, karbon çatalı, üç ayaklı, hidroforlu alüminyum çerçeve ve BAT (Bianchi Aktif Teknoloji) teknolojisinde kullanıyor. Infinito ile paylaşılan geometri, güvenle hızlanmayı, daha hızlı sürerken rahat olmayı ve daha fazla konforlu sürüşü sağlıyor. Tüm bunları bir kenara bırakın ve şunu dinleyin: 1885'te Eduardo Bianchi'nin atölyesinin adresi 7 Via Nirone idi. Bu detay bile bu bisikleti kullanmak için yeteri kadar güzel bir sebep.

Boardman SLR 8.9

İyi bir karbon bisikleti çok ucuza alamazsınız ama Boardman, SLR 8.9 modeliyle bunu mümkün kılmaya oldukça yaklaşıyor. Model, daha pahalı SLR 9.8'in kadrosunu temel alarak üretildi. Yaklaşık 100 mm'lik uzunluğuna rağmen, ağırlığının sadece 8.56 kilodan başlaması SLR 8.9'u fiyat/performans açısından eşsiz kılıyor.  Üstelik 8.9'lar tubless lastiklere de sahip olacak şekilde geliştirildi. Uzun sürüşlerde Bu değişimin haricinde iki model neredeyse aynı: Shimano Tiagra, FSA Gossamer ve Tektro R540 grup seti. Bu sayede sağlam ve güvenilir bir performans üretebilirsiniz. Kısacası Boardman'ın rekabetçi bir fiyata iyi bisiklet üretme alışkanlığı 8.9'la zirve yapmış durumda!

B'twin Triban 520

Özellikle yol bisikletine yeni başlayanların ve bunu düşük bütçeyle yapmak isteyenlerin markası konumundaki B'twin Triban 520, 6061 alüminyum kadrosu, Shimano Sora R3000 27 grup seti ve Shimano frenleriyle fiyat-performans denkleminde en üst sıralara oynuyor. 28 mm'lik lastikler için tasarlanmasına karşı 32 mm'lik lastiklere de izin veren yapısıyla sürücüsüne konfor vaat ediyor. Çamurluk takma imkanı da veren Triban 520, 10 kilonun altındaki ağırlığıyla da testi geçiyor. Kadın biniciler için de tasarlanmış ayrı bir versiyonu olması, bu modelin cazibesini artırıyor. 

Vitus Razor

Eurosport International'in bisiklet yorumcusu ve eski şampiyon Sean Kelly'nin 1980'li yıllarda kullandığı ve halen de marka temsilciliğini yaptığı Vitus, cüzdan dostu Razor modeliyle geleceğin muhtemel şampiyonlarına da göz kırpıyor. Razor karbon çatallı alüminyum çerçevesi, Shimano Claris vites grup seti ve Tektro frenleriyle 10,3 kiloluk bir acemi dostu. Sportif kadro geometrisi başlangıç seviyesindeki bisikletçiler için birebir. Belki çok hızlı veya agresif bir model değil ama gün boyu rahatça yollarda sürüş yapmak isteyenler için birebir. Özellikle çok daha pahalı bisikletlerdeki selelerden daha rahat ve konforlu selesi acemilik döneminin daha acısız geçmesini sağlıyor.