Mobilemenu
Profile

306 Metrelik Kulenin Tepesinde Korkusuz Bir Model

YouTube’da mutlaka rast gelmişsinizdir. Nerede sıradışı, “yok artık” denecek bir video varsa altından genelde Ruslar çıkıyor. Kimi zaman yüksek bir yerden buzların üstüne atlamak gibi delilikler yapıyorlar kimi zaman ise hayatlarına mal olabilecek bir kazanın ardından hiçbir şey olmamış gibi yürümeye devam ediyorlar.

Onların artık genlerinde olduğuna inanabileceğimiz bu tuhaf macera anlayışlarından birine sahip olan insanlardan biri de 23 yaşındaki Victoria Odintcova.

Kendini “Instagram Modeli” olaran tanımlayan Victoria oldukça “deneysel” diyebileceğimiz işlere girerek Instagram’da takipçi kovalıyor ve istediğini de alıyor.

Bugüne kadar çöllerde susuz kalmaktan, bungee jumping yaparken selfie çekmeye ya da Soçi Kış Olimpiyatları’nda atlayış yapmaya kadar birçok kez gündeme gelen Rus model elbette cesur pozlarıyla da birçok kişinin hayranlığını kazanmış durumda.

Fakat, Victoria bunlarla yetinmeyip popülerliğini birkaç adım daha öteye taşımak için çoğu kişinin gözünde çılgın, çoğu kişinin gözünde ise saçma olan şeyleri denemeyi de ihmal etmiyor. Bu denemelerden biri ve en ünlüsü de dünyanın en yüksek kulelerinden Cayan Tower’da yaptığı selfie denemesi.

Victoria hiçbir yerel denetim kuvvetinden izin almadan dünyanın en yüksek binalarından birine çıktı, yanındaki asistanı ile birlikte ortalığı bir süre kolaçan etti, ardından da bulduğu bir pencereden aşağı bakıp “hımm evet burası yeterince yüksek burada fotoğraf çekinebilirim” dedi ve pencereden aşağı doğru sarkmaya başladı.

Bu sırada yardımcısı ve arkadaşı fotoğrafçı Aleksandr Mavrin inanılmaz bir yükseklikten boşluğa doğru sarkan Victoria’nın elini tutup fotoğraflarını çekiyordu. O mesafede korkmayı bırakın gülümseyerek ve iyi bir poz vermek için epey çaba harcayarak boşlukta sallanmayı sürdüren Victoria dışarıdan bakınca gerçekten tam bir çılgın gibi görünüyordu.

306 metre yükseklikte hayatını tehlikeye atarak böyle bir işe girişen model, daha sonra yaptığı açıklamalarda bunu sadece maceraya atılmayı sevdiği için yaptığını, ilgi çekmek bir amacı olmadığını ve annesi ile babası videoyu görünce üzüldüğü için bir daha böyle bir işe girişmeyeceğini söylemiş.

Ama Victoria elbette yalan söylüyor zira çekimi yapar yapmaz Instagram üzerinden videoyu paylaşması, “aslında başka yerlerde de benzer çekimler yapabilirim” demesi ve birçok Rus haber ajansına haber salması pek de “popüler olmak istemiyorum” diyecek bir insanın yapacağı şeyler değil.

Dubai polisleri tarafından bir müddet gözaltında tutulan Rus model daha sonra ülkesine dönüp son hız hayatına devam etse de herkes ondan yeni bir çılgınlık beklemeye başladı. Kimilerine göre Rusya’da da çok benzer bir şov yapmaya hazırlanıyor ama Rus polis ve güvenlik ekiplerinin Dubai’dekiler kadar anlayışlı olmadığının farkında.

Kim bilir belki de bu kez bir başka ülkede benzer maceralara dalıp adından söz ettirebilir. Hedefini “Hollywood’da yaşamak istiyorum” şeklinde koyan bir insanın yapmayacağı şey de değil  hani.

Umarız güzel model başına bir iş gelmeden bu sıradışı maceralarını sürdürür. Ama yine de ekleyelim; benim diyen maceracı bile bugüne kadar Cayan Tower’ın tepesinde bu tip bir selfie çekmeye çalışmamıştı. Profesyonel atlet veya aksiyon yıldızları bile. O nedenle sebebi ne olursa olsun Victoria’nın Dubai macerasına bu açıdan bakıp bir miktar saygı duyabiliriz.