Mobilemenu
Profile

Aklınızı Başınızdan Alacak 5 Sualtı Oteli

Sualtında tatilini geçirmek ister miydin? Ciddiyiz. Listemizdeki bu oteller seni yeryüzünden alıp sualtının eşsiz dünyasında bir maceraya davet ediyor. İşte dünyanın en etkileyici 5 sualtı oteli.

Hydropolis Sualtı Oteli, Dubai

Hydropolis Sualtı Oteli (üstte), deniz yüzeyinin 20 feet altında bulunuyor ve dünyanın en büyük sualtı oteli olarak biliniyor.

260 dönüm kara ve denizi kapsayan, dünyanın en pahalı ve en modern inşaatlarından biri olarak biliniyor Hydropolis Sualtı Oteli. Otele karadan bir tünel ile ya da yeraltından bir tren vasıtasıyla ulaşılıyor. Zengin ve görünmek istemeyen müşteriler ise denizaltı ile otele giriş yapabiliyor. Gecelik fiyatların 10.000 dolar civarı olduğu otelde ultra lüks bir yer üstü otelinde olan her imkan ve seçenek var.

Key Largo, Florida, ABD

Sualtı otellerinin çoğunluğu kısmen batmış durumda olan yapılar ile inşa ediliyor. Ama Key Largo’da durum kesinlikle farklı.

Tamamen su altında olan ve yer üstünden kesinlikle göremeyeceğiniz bu otel dünyada da ilk ve tek bütünüyle su altında olan otel unvanına sahip. Konuklar, odalara erişmek için 21 feetlik bir tüplü dalış yapıyorlar. Otelin odalarında interkom, telefon, TV gibi tüm modern olanaklarla donatılmış iki adet özel yatak odası bulunuyor. Ayrıca tüm odalarda klima da mevcut.

1970'lerde, denizaltı yaşamını incelemek için bir laboratuar olarak kullanılan La Chalupa Araştırma Laboratuarı birçok balık türü için yapay resif olarak hizmet verdikten sonra 90’lı yıllarda bu otele dönüşmüş.

Poseidon Sualtı Tatil Köyü, Fiji

Romantizm, macera, dalma ve okyanus keşfini bir paket olarak önünüze sunan bir otel ile devam edelim. Poseidon Sualtı Tatil Köyü, Fiji'de esrarengiz bir adada bulunuyor.

Adanın biraz açıklarında olur da dalış yaparsanız sizi bir otel bekliyor olacak. Bu 5 yıldızlı tesis, okyanusun keşfedilmesi için tüm konforları, kolaylığı ve imkânı sunuyor. Otelin içinde geniş yatak odaları, kocaman bir restoran, bar ve hatta spor salonu bile var. İstediğiniz her an okyanusta yaşayan canlılarla selamlaşmanız da mümkün. Kısacası hem keşif hem de sıra dışı bir tatil arıyorsanız Poseidon Sualtı Tatil Köyü sizi bekliyor.

Huvafen Fushi, Maldivler

Huvafen Fushi, şaşırtıcı sualtı cam bungalovlarıyla tatilinizi suların altında geçirmek için mükemmel bir seçenek. Maldivler'de bulunan bu otelin sualtı spasında dinlenirken, milyonlarca balığın ve o balıkların olduğu masmavi okyanus manzarasının tadını çıkarabilirsiniz

Huvafen Fushi "Rüya Adası" anlamına geliyor ve adanın altındaki bu otel kesinlikle bu “rüya” kelimesinin hakkını sonuna kadar veriyor. Evet, maliyeti ya da gidip gelmesi ekonomik açıdan zorlayıcı. Ama özellikle yeni evli çiftler ne yapıp edip balayı için buraya gelmeye çalışıyormuş. Bizden söylemesi.

Atlantis Palm, Dubai

Evet, Dubai bu sıralar kendini sualtı otellerine vermiş gibi görünüyor. Listemizin son örneği Atlantis Palm dünyanın en geniş değilse de en lüks sualtı oteli olarak biliniyor. Atlantis mitinden yola çıkılarak inşa edilen otelde sizi ultra lüks odalar bekliyor.

Samimi ve romantik atmosferi, balıklar eşliğinde, mum ışığında akşam yemekleri ya da belgesellerde sıkça gördüğümüz köpek balıklarının ziyaretiyle şenlenen kahvaltılar buranın olmazsa olmazı. Ha bir de gece sıkça uğrayan ahtapotları da meşhurmuş.

Maceranın ve romantizmin başkenti diye kendini tanıtan bu otelde gecelik fiyatlar 15.000 dolar civarı. Ve bu fiyata kahvaltı bile dahil değil.