Mobilemenu
Profile

Artık Arazi Şartlarının Önemi Yok: DTV Shredder

Eğer normal ulaşım araçları sizi tatmin etmiyorsa ve araç alırken fazladan macera arıyorsanız, tasarımı ve performans güvenilirliği ile tüm alternatiflerine taş çıkaracak yeni bir taşıt geliyor! Son teknoloji ürünü karma taşıt DTV Shredder, karşılaşacağınız tüm hava ve arazi şartlarına meydan okuyarak, keyifli bir sürüş sunma konusunda iddialı. Peki nasıl çalışıyor?

BPG Werks şirketinin kurucusu Ben Gulak, Shredder’ı şöyle tanımlıyor, “Hedefimiz çok basitti. Kompakt ama yılın her dönemi, her türlü arazi şartlarında kullanılabilecek bir araç yaratmak istiyorduk. Shredder kullanmayı nerede yaşadığı ya da hangi aracı kullandığı fark etmeksizin herkesin keyif alabileceği bir aktivite olarak düşündük. Temel fikrimiz, güç ve aksiyon sporları keyfini, daha önce hiç yaşanmamış bir off-road deneyiminde birleştirmekti.” 

X-Game atletleri ile yıllar süren işbirliği ve geliştirme süreci sonucunda, DTV Shredder (DTV açılımı: Dual Tracked Vecihle - Çift Paletli Taşıt) sürüş sırasındaki vücut hareketlerini aracın kıvrak hareketlerine dönüştüren gelişmiş DUAL-CTV şanzımanıyla yağmur çamur demeden her türlü araziyi yenmenizi sağlayan kompakt ve güçlü bir ATV. Bu yenilikçi taşıtın özelliklerini daha yakından incelerseniz, 14 beygir gücünde, 4 silindirli 196cc’lik bir motor, yüksek performanslı bir CVT şanzıman, hidrolik frenler, 3.7 litrelik bir depo, 6 noktadan düzenlenen bir süspansiyon sistemi üstüne kurulu rahat bir sürücü platformu, iki tane birbirinden bağımsız bir şekilde çalışan sert kauçuk tank paletleri ve dökme alüminyumdan yapılmış dökme gidonuna sahip olduğunu göreceksiniz. En sert off-road parkurlarının en güçlü kralına layık özellikler. 

Skateboard gibi yönetilen, tank-jet ski karması olarak tanımlayabileceğimiz DTV Shredder, saate 48 km’ye kadar hız yapabiliyor. Bunun gibi küçük bir araç için şaşırtıcı derecede hızlı. Manevra kabiliyeti de son derece yüksek olan ve kullanıcıya keyifli bir sürüş vadeden  DTV Shredder, vücut hareketlerini en verimli şekilde taklit ediyor. Dönüş yaparken içte kalan palet sürücünün eğilme miktarına göre yavaşlıyor, dışta kalan paleti ise orantılı olarak hızlanıyor (bu snowboard yaparken yapılan dönüşlere benziyor). Kendi etrafında dönebilen platfomu sayesinde Shredder istediğiniz yöne eğilip, bükülebiliyor ve sağlam hidrolik frenleri ile istediğiniz zaman güvenli bir şekilde durabiliyor. DTV Shredder’ın sağlam yol tutuşu ve alçakta bulunan ağırlık merkezi, 40 dereceye kadar eğimli bayırları bile rahatlıkla çıkabiliyor hatta gizli karbüratörü sayesinde ise 25 cm derinliğe kadar suyun içinde gidebiliyor. Anlaşılan bu modern harikanın tek eksiği havada yol alamamak!

Karlı, buzlu, çamurlu, kumlu, kayalık, çakıllı veya bataklık gibi zorlu zeminlerde kolayca kullanılabilen DTV Shredder, gidon tutacaklarına entegre fren ve gaz kumandalarıyla, üst düzeyde denge, stabilite ve rahat bir dönüş tecrübesi sunuyor. Ayrıca aracın gidonu uzaktan kumanda edilebilmesine imkan verecek şekilde katlanabiliyor. Ayrıca bu hibrit araç, kendi ağırlığı 145 kilo olmasına rağmen, uygun bir römork bağlandığı takdirde 550 kiloya kadar yük taşıyabiliyor.

116.8 x 45.7 x 53.3 cm’lik (Genişlik x Yükseklik x Derinlik) ölçüleriyle Shredder, dolu bir depoyla zorlu arazilerde 48 km hıza ulaşabiliyor. Güç ve aksiyon sevenler için harika olduğu kadar bazı tarım ve askeri uygulamalarda da kullanılan bu tek kişilik, çok amaçlı araç; siyah, gri ve turuncu olarak üç farklı renkle geliyor. Adrenalin seviyenizi zirvelere çıkarmak istiyor veya jet ski tecrübesini engebeli arazilerde yaşamak istiyorsanız, DTV Shredder’ı denemelisiniz. Motoru çalıştırdığınız andan itibaren büyük bir heyecan duyacağınızın garantisini veriyoruz. Bir de yolda kalmayacağınızın!