Mobilemenu
Profile

Avrupa'da Sizin de Katılabileceğiniz 6 Bisiklet Yarışı

Bisiklet sürmek senin için bir tutkuysa ve bu işi sadece evinin yakınlarıda yapmak istemiyorsan listemizdeki yarışlara bir göz at. Bazılarında önceden ufak bir kursa tabii tutulyosun bazılarında ise ücret vermen gerekiyor. Ama profesyonel ve popüler bir yarışta yarışmayı kafaya koyduysan Avrupa’nın bu en popüler bisiklet yarışlarını biraz araştırabilirsin.

Paris-Roubaix (Fransa / Belçika)

Dünyanın en popüler tek günlük yarışlarından biri olan Paris-Roubaix, amatör bir meraklıya, dünyanın en iyi profesyonel bisikletçileri ile birlikte yarışma şansı veriyor. Paris-Roubaix kuzeyin cehenneminde bir meydan okuma vadediyor, bu yüzden bacaklarınız profesyonel yarışlara alışık değilse yolun zorlu kısımlarında bacakların kavrulacak. Yarış Roubaix'nın tarihi velodromunda bitiyor. Burada bisiklet sürmek bu işi tutkuyla seven çoğu insan için Everest gibi bir şeydir.  Üç seçenek  arasından tercihinizi yapın: 70km, 145km veya 172km.

Granfondo Campagnolo Roma (İtalya)

 

İtalya, bisiklet tarihine ve kültürüne dayanan bir ülke ve Granfondo Campagnolo Roma bunu mükemmel bir şekilde kanıtlıyor. Roma'nın kalbinde başlayan bu meşhur yarış, Roma'nın görülmeye değer yerlerini, Castelli Romani kırsalına inmeden önce, birçok turistik mekanı görme olanağı sunuyor. 6,560 ft tırmanma görevi ile ünlü olan yarış, ayrıca In Bici ai Castelli'den de geçiyor. Granfondo Campagnolo Roma, görece daha kolay bir yarıştır, bu yüzden bir espresso için durmanız kesinlikle tavsiye ediliyor. Tabii ki şampiyonluk gibi bir amacınız yoksa…

Gran Fondo Quebrantahuesos (İspanya)

Güneş ya da sıcakla problemi olmayan bisikletçiler için, Gran Fondo Quebrantahuesos, yeryüzündeki en uygun yarış olabilir. İspanya'nın en popüler bisiklet yarışlarından biri olan ve yaklaşık 200 kilometrelik bir rotayı geçen yarış olağanüstü manzaralar eşliğinde bir bisiklet aksiyonu vadediyor. Yarışa sınırlı sayıda bisikletçi katılabiliyor, bu yüzden kayıt olmak için acele etmeniz gerekir. 

Alpen Challenge (İsviçre)

Eğer tırmanmayı seviyorsanız, Graubünden bölgesinin çevresindeki Alpen Challenge sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Albula, Maloja ve Splügen geçitlerin ardından 190 veya 116 kilometre uzunluğunda iki yol var. Bunlar, düzenli olarak deniz seviyesinden 2.000 metre yukarıda bisiklet sürdüğünüz dik tırmanış alanlarıdır. Lokasyon, Alpler olduğu için iklim şartları da doğal olarak çok dengesiz. Yüksek sıcaklıklardan ağır sağanak yağışlara ve karlara geçiş yapabiliyorsunuz.  Kısacası burada dört mevsimi tek günde yaşayabilirsiniz. 

Vätternrundan (İsveç)

Büyük ihtimalle Vätternrundan'ın adını hiç duymadınız. Bu sürüş İskandinavya'da çok iyi biliniyor ancak şöhreti artık dünyanın dört bir yanından katılımcıları çekmeye başlıyor. Fikir basit, Vättern Gölü kıyısında keyifli bir şekilde bisiklete biniyorsunuz. Vättern Gölü kıyısından başlayan bu yolculuk, Motala'da tamamlanmadan önce toplamda 300 kilometre sürüyor. Göl çevresinde yapabileceğiniz daha kısa mesafe sürüşler de var. 

We Ride Flanders - Ronde Van Vlaanderen Cyclo (Belçika)

Flanders Turu, profesyonel bisiklet yarışlarının klasiklerinden biridir ve profesyoneller ile birlikte yarışmak isteyenler için de bulunmaz fırsatlardan biridir. Taaienberg, Koppenberg, Oude Kwaremont ve Paterberg gibi meşhur yerleri geçen yarış Arnavut kaldırımlı tırmanışları ile ünlü. Bacaklarınızın tamamen mahvolmasını  istemiyorsanız, yarışın biraz daha kısa formatlarına katılabilirsiniz.