Mobilemenu
Profile

Babasıyla Kamp Yapan 4 Yaşındaki Maceracı

Macera ruhunun babadan çocuğa geçtiğine inanıyor musunuz? Cevabınız hayır ise sizi yanlış düşündüğünüze ikna edebilecek bir örneğimiz var. Hemen anlatalım.

Tim Green yarı İngiliz yarı Amerikalı bir macera insanı. İkiz kardeşi Anthony ile birlikte çocukluğu ve gençliği boyunca aklınıza gelebilecek tüm sporları denemişler. En çok hangileri diye sorulduğunda ise üç branş sıralıyorlar: kayak, wakeboard ve yelken.

Fakat Tim’in macera tutkusu bununla da sınırlı kalmamış. 16 yaşındayken uçmak için özel pilotların lisanslarından birine sahip olmaya çalışmış ama başaramamış. Ardından uçma tutkusu dinmemiş ve bu kez yamaç paraşütüne merak salmış. Dünyanın birçok yerinde yamaç paraşütü yaptıktan sonra, en sonunda ekstrem doğa sporları ile ilgili bir meslekte karar kılıp aksiyon videolarında kurguculuk yaparak tüm tutkularını mesleğine çevirmeyi başarmış.

Hikayenin asıl kısmı tam da burada başlıyor. İş sahibi olduktan sonra evlenen Tim, Isabelle adını verdiği bir kız çocuğunun sahibi oldu ve Isabelle henüz 4 yaşındayken onu alıp kamp yapmaya karar verdi, hem de dondurucu bir dağda ve benim diyen maceracıların bile epey zorlanacağı koşullarda.

Böyle bakınca korkunç bir hikaye gibi görünüyor ama gerçek öyle değil. Çünkü Isabelle gerçekten de yaşından beklenmeyecek ölçüde macera tutkunu ve tıpkı babası gibi tüm doğa sporlarına hayran. Onun favorileri de camping, paraşüt ve kayak. Evet, 4 yaşında ve kayak yapmayı da biliyor Isabelle.

Baba-kız adeta aksiyon için doğan ikilinin hikayesi çok geçmeden video devi GoPro’nun ilgisini de çekmiş elbette. Isabelle henüz 4 yaşındayken babası Tim ile birlikte özel bir video çekmek için Avrupa’nın en yüksek kayak merkezine çıkıp dondurucu kışta gönlünden geldiğince eğlenmiş.

O dondurucu soğukta önce kamp, akabinde yamaç paraşütü ve son olarak da kayak yapan baba-kız bu videonun ardından epey popüler de oldu. Bunun üzerine ikilimiz her yıl bu maceranın bir yenisini yaşamaya karar verdiler ve 2016 yılında da bu kez Fransa’nın yolunu tuttular.

2016 yazında Fransa'nın Annecy kentinde Tim, kızı Isabelle’i iki günlük bir kampa çıkardı ve yine o anları kaydetti. Önce Planfait’e uğrayan baba kız daha sonra, La Tournette yakınlarındaki bir dağın tepesine inmek için Dents de Lanfont’a tırmandılar. Gece bir kamp bulmak için biraz yürüdüler. Ertesi gün ufak bir fırtınaya yakalandılar ama bunların hiçbiri onları maceralarından vazgeçiremedi.

Kızıyla gurur duyduğunu söyleyen Tim, onda gördüğü doğa sporları sevgisinin kendi çocukluğunun iki katı olduğunu söylerken, Isabelle’in ileride büyük bir kayak yıldızı olacağını da iddia ediyor. Onun başarılı bir kayakçı olması için elinden geleni yapacağını da söyleyen Tim, önümüzdeki yıl için nereye gidecekleri sorulduğunda ise tek bir cevap veriyor: Norveç.

Lofoten’i keşfetmek için yine kızı ile birlikte hem yelken  hem de yamaç paraşütü yapacağını söyleyen Tim, yol haritası ve kamp çantasını da çoktan hazırlamış. Babası, Isabelle’in altınca yaş günü için de bir sürpriz hazırlamış ve “Onu çok mutlu edecek bir macera olacak” diyor. Sürpriz ne bilmiyoruz ama yine aksiyonu bol bir seyahat olma ihtimali yüksek. Bu baba-kızın hikayesini merakla takip etmeye devam edeceğiz.