Mobilemenu
Profile

Balayında Gidilecek 5 Macera Tatili

En iyi balayı destinasyonlarını bulmak zor olabilir. Ne de olsa bir balayı fikri genellikle romantik bir tatille özdeşleşmiştir. “Aşk Şehri” ya da “Romantizmin Başkenti” başlıklarıyla sunulan birçok şehir bu amaca hizmet eder. Ama yeni evli bir çiftin ortak özelliklerinden biri maceracı bir ruhsa ve doğa sporlarını da seviyorlarsa alternatif birçok yer bulmaları mümkün. Tıpkı listemizdeki 5 yer gibi.

Cook Adaları

Güney Pasifik'te Yeni Zelanda ve Hawaii arasında uzanan Cook Adaları, sakin mavi lagünlerin, el değmemiş ve bozulmamış doğal yaşam alanlarının, pastoral ve sıcak havanın ve huzurlu bir atmosferin anavatanıdır. Balayınızı burada geçirirseniz, her sabah tertemiz bir havayı içinize çeker, gürültüden çok uzakta mükemmel bir manzaraya uyanırsınız. Yeni Zelanda'ya balayına gitmek elbette masraflı bir iş, ama o kadar uzağa gitmişken doğa sporlarını da ihmal etmemek için her gün scuba diving ile inanılmaz sualtı zenginliğini keşfedebilir, rüzgar sörfüne başlamak için en doğru yerde olduğunuzu fark edip kısa süreli bir sörf macerası da yaşayabilirsiniz.

Byron Bay

Avustralya büyük bir ülke, o yüzden ne istediğinizi bilmeden buraya gelirseniz onca seçenek arasında ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Buraya balayı için gelip sakin ve romantik bir tatil geçirmek isterseniz Barossa Vadisi'ne gidebilir ya da büyük bir şehirde canlı birkaç akşam geçirmek için Melbourne'ü tercih edebilirsiniz. Fakat amacınız macera dolu bir balayı ise Byron Bay doğru adres. Tertemiz plajlarda uzanaın, vahşi yağmur ormanlarında hiking ya da trekking yapın ya da kendinize ufak bir scuba diving macerası hediye edin. Seçim sizin.

Bermuda

Balayınızı yeryüzündeki cennetlerden birinde de geçirebilirsiniz elbette. Berrak sular, bozulmamış plajlar, mükemmel güneşli hava ve rahatlatıcı atmosferi ile Bermuda biraz cep yakan bir yer. Ama emin olun ne doğa sporları ne de plaj keyfi için daha güzel fazla lokasyon bulamazsınız. Buranın ne kadar cep yaktığını Bill ve Hillary Clinton çiftinin balayı için seçtiği yer olması ile de anlayabilirsiniz. Balık tutmaya meraklıysanız da bilhassa Bill Clinton’ın balayı sırasında Bermuda’da sık sık balık tuttuğunu hatırlatalım.

St. Lucia

Karayipler gerçekten de harika bir balayı lokasyonu. Özellikle de St. Lucia ve çevresi. Bu küme adalar, civardaki birçok uzak adacıktan dolayı dünyanın en iyi balayı destinasyonlarından biri olarak kabul edilmiştir. Hatta kendinize ait bir adada bile kalma seçeneğiniz var. Terapötik kaplıcalarda kendinizi yeniden canlandırabilir, istediğiniz bir su sporunu yapabilir ya da çıtayı daha da yükseltip volkanik bir dağa tırmanış yapabilirsiniz. Burada gerçekten de her şey mümkün.

Hawaii