Mobilemenu
Profile

Beyaz Perdeden En İyi 5 Koşu Sahnesi

Koşmak, aslında özgürlüğün en yalın hali… Uzakları yakınlaştırmak ve bunu yaparken hiçbir ekipmana, tekerlekli araca gerek duymamak. Sporun da ötesinde hayata “Ben buradayım!” diye haykırmaktır koşmak!

Koşma dürtüsü her zaman insanın içinde bir yerlerde saklıdır. Bazen bu dürtüyü ortaya çıkarmak için bir film sahnesi bile yetebilir! Bu listemizde, beyaz perdeye yansıyan ilham verici 5 koşma sahnesinden bahsedeceğiz.

5- The Last of the Mohicans

90’lı yıllarda bu film, koca bir nesli sadece fragmanı ve müziğiyle kendisine çekmeyi başarmıştı. Türünün klasiklerinden olan bu filmde, Daniel Day Lewis’in ormanın arasından saçlarını yelleyerek koşmasını seyreden herkes, mutlaka kendisini dağa bayıra vurmuştur!

4- Run Lola Run

Zaten filmin adı, içeriğiyle ilgili yeterince ipucu veriyor. Koş Lola Koş! İlk duyulduğunda sanki ilk okullardaki okuma fişini andırsa da film, Lola’yı süreki bir yerlere koşturarak adının hakkını veriyor. Lola karakteri, 20 dakika içerisinde erkek arkadaşını kurtarmak için film boyunca nice atletlere taş çıkarıyor.

3- Silver Linings Playbook

Aşk ve koşu iç içe… Her ne kadar Bradley Cooper’ın canlandırdığı Pat karakteri bu sahnede fazlasıyla odun olsa da! Romantik komedi dalında son yılların en dikkat çekici yapımlarından biri olan filmde geçen sahneyi, siz yine de sevdiğiniz insana karşı gerçekleştirmeyin. Deparı birazcık kısın!

2- Forrest Gump

“Koş Forrest koş!” Evet, bu filme dair özet geçecek olursak ihtiyacınız olan tek cümle bu. Tom Hanks’in harikalar yarattığı Forrest Gump karakteri, çocukken bacaklarında problem yaşar. Ancak bir gün öyle bir koşar ki geride hastalığına dair hiçbir şey kalmaz ve bir daha hiç durmaz. Forrest’ın, savaşta arkadaşlarının hayatını kurtarırken ve aşkını ilan ederken yaptığı tek şey vardır: Koşmak!

1- Rocky

Efsanevi Rocky serisinin bir değişmezi. Sylvester Stallone’nun canlandırdığı Rocky karakteri, önemli maçlar öncesinde pederden gerekli duayı aldıktan sonra hep aynı yollarda kendisini koşuya vurur. Bu gerçek, 60’lı yaşlarında olan serinin atıncısı Rocky Balboa filminde de değişmez. Ancak en utulmazı Rocky III’de, Rocky ile eski rakibi, yeni antrenörü Apollo Creed ile girişiği 50 metrelik depar yarışıdır.