Mobilemenu
Profile

Birbirinden Egzotik 8 Balon Otel

Bu, toplamda iki kişinin sığabileceği balon çadırlardan oluşan konaklama yerleri size oldukça sıra dışı bir tatil vadediyor.

Campera Balon Hotel

Meksika’daki Valle de Guadalope’de (şarap ülkesi) yer alan bu kabarcık şeklindeki çadırlar size oldukça sıra dışı bi otel konaklama tecrübesi sunacak. Üzüm bağları arasında fantastik bir barınma deneyimi yaşayableceğiniz bu konaklama yerine önce San Diego ve oradan da 1.5 saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.

Bois Cheri Jungle'daki Balon Kulübesi

Mauritius'un egzotik destinasyonunda, inanılmaz bir köprünün yanı sıra, bol baloncuklu bir çadır da turistlerin epey dikkatini çekiyor. Yarı naylon yarı kumaştan oluşan bu kulübede iki kişi konaklayabiliyor. Çadırın üst kısmı şeffaf ve gece yıldızları izlemeniz için epey şahane bir olanak sağlıyor.

Bali’deki Balon Otelleri

Bali’nin ormanlarla kaplı coğrafyasında daha güzel ya da ilgi çekici ne olabilir diye düşünürseniz bir de balon otellere bir göz atın deriz. Kartpostal güzelliğindeki gün batımına bir balon çadırın içinde tanık olmak emin olun bugüne kadar şahit olduğunuz hiçbir şeye benzemiyor. Minimal çizgilerle kaplı iç kısmı balonu daha da şık hale getirirken sıcaklık da balon içinde dışarıdaki havaya aldırış etmeden sabitlenebiliyor.

SAS Attrap Rêves

Güney Fransa’da yer alan bu oteller de tamamen kubbe şeklinde balonlardan oluşuyor. Ormanlık bir alan içinde birbirine 10 metre mesafede 12 adet balon çadırdan oluşan bu bölge geniş bir alana yayılıyor. İçlerinde yatak dışında iki küçük koltuğun da bulunduğu bu otel geceleri tamamen yıldızlı bir gökyüzü altında güven içinde uyumayı bekleyenleri bekliyor.

Golden Circle Balon Oteli

En çok fotoğraflanan  balon otellerden biri olan Golden Circle, İzlanda’da bulunuyor. 5 milyon dolarlık bir masrafla yapılan bu otelde en büyük para ise elbette ısı korumasına gitmiş. İzlanda’nın destansı soğuklarından izole olmak için özel bir naylon ile dizayn edilen balonda konaklamak biraz pahalı olsa da yılın her mevsimi ziyaretçisi azalmıyor.

Harriniva Glamping Çadırları

Balon çadırlarının epey popüler olduğu Finlandiya'da bulunan Harriniva, Kuzey Işıklarını izlemek  için de en iyi fırsatlardan birini sunuyor. Bu çadırlar lüks bir şekilde döşenmiş ve dünyanın en güzel manzaralarından birinde yer aldığı için konaklama da biraz pahalı haliyle.

Wadi Rum Balon Oteli

Ürdün’de bulunan Wadi Rum oteli kumların üstüne kurulmuş 8 lüks balon çadırından oluşuyor. Gece fazla soğuk sabah fazla sıcak olan bölgeye gelen turistlerin özel ilgi gösterdiği bu otel, gece ortaya çıkan bol yıldızlı muhteşem gökyüzü manzarasıyla ziyaretçileri tavlıyor. 

Finn Lough Balon Oteli

Kuzey İrlanda'nın vahşi doğasında lüks bir şekilde döşenmiş bir balon otel olan Finn Lough ormanda  romantik bir hafta sonu isteyenler için bir alternatif sunuyor. Özellikle hiking ya da trekking yapanlar konaklasın diye oluşturulan bu balon çadırların naylon kumaşından ne soğuk ne de bir cisim geçemiyor. Kısacası %100 güvenlik garanti.