Mobilemenu
Profile

Bir Dağ Bisikletçisinin Süper Güçleri

Uzun yıllardır doğada zorlu koşullarda pedal çeviriyor ya da şehrin kargaşasından yeni yeni kaçmaya başlayıp kendinizi patikalara vurmaya başlamış da olabilirsiniz. Dağ bisikleti sporunun içinde bulunan tüm sporcular için geçerli 7 süper güçten bahsedeceğiz şimdi. Dikkat! Aşağıda bahsedilen 7 süper gücün 7’si de dağ bisikletiyle geçirilen zamanla doğru orantılı olarak gelişme gösterir:

1. Süperman Gibi Dünya’nın Dönüşünü ve Zamanı Durdurma Gücü: Dağ bisikletine binen bir kişinin bedeni tümüyle çalışır, zihni aydınlanır, günlük hayatın telaşından kopup özüne döner. Dağ bisikletçisi bisikletine binerken aslında zamanı durdurur çünkü bedeni ve zihni yaşlanmaya karşı direnç gösterir.

2. Kızılmaske’nin 10 Kaplan Gücü: Uzun süre dağ bisikletine binen bir kişinin kasları gelişir, kondisyonu ve fiziksel gücü artar. En zorlu parkurları bile dağ kaplanları gibi rahatlıkla aşabilir hale gelir.

3.Davul Çalan Örümcek Adam Hisleri: Dağ bisikletçisi bir pedal sonrasında neyle karşılaşabileceğini her zaman kestirir, yapması gereken manevraları saniyenin onda birinden kısa bir süre içerisinde aklında canlandırabilir, karar verir ve uygular.

4.Kara Panter’in Çevikliği: Hava koşulları, zemin, parkur bir dağ bisikletçisini türlü zorluklarla karşı karşıya getirir. Yüksek hareket kabiliyetine sahip, çevik ve bisikletiyle bütünleşmiş bir dağ bisikletçisi ani manevralarla tüm bu zorlukları aşar, düşme anında bile kendini koruyabilir.

5.Süperman Gibi Gözlerinden Işın Çıkararak Zorlukları Yok Etme Gücü: Bisikletiyle birlikte doğada vakit geçiren kişi hayata karşı pozitif bir bakış açısı kazanır. Bu kişi için parkurların, yolların, hedeflerin önündeki zorlukların aşılması çok daha kolaydır.

6.Voltran’ı Oluşturma Gücü: Dağ bisikletçisi için bir ekibin parçası olmak, bu spor tek başına yapılabilecek bir spor olmasına rağmen ekip ruhunu yaşayabilmek, ekiple birlikte ilerlendiğinde çıtanın bir adım daha yukarı konulabileceğini bilmek çok heyecan vericidir. Dağ bisikleti tutkunlarından oluşan uyumlu bir ekiple yola çıkıldığında öğrenilebilecek ve öğretilebilecek çok şey vardır.

7.Çelik Gibi Bir İrade ve Dünya’yı ele Geçirmeye Çalışan Kötüler’e Karşı Mücadeleden Asla Vazgeçmeyen Tüm Süper Kahramanların Kararlılığı: Bir dağ bisikletçisinin hem orta ve uzun vadedeki hedeflere hem de ana odaklanması, asla pes etmeden pedallamaya devam etmesi, kendini aşması için her daim konsantre, motive ve kararlı olması çok önemlidir.