Mobilemenu
Profile

Bisiklet Tutkunlarına Hediye Edebileceğiniz 8 Pasta

Çevrenizde bir bisiklet tutkunu arkadaşınız ya da akrabanız mı var? Doğum günü yaklaşıyor ya da doğum gününden öte, ona bir sürpriz mi yapmak istiyorsunuz? O zaman listemize göz atın çünkü hem lezzeti, hem de görünümüyle tüm bisiklet tutkunlarını baştan çıkartabilecek 8 adet pasta bulduk.

Hop, gidiyor bisiklet…

İlk olarak bir dağ bisikleti temasıyla başlayalım. Zorlu bir zirveye tırmanmışken son anda bisiklet üstündeki hakimiyetini kaybeden kahramanımız biraz hüzünlü bir görüntüye sahip olsa da, eminiz ki pastayı yiyince lezzetinden kendisinde hüzün müzün kalmayacaktır. 

Güvenlik şart

Sosyal sorumluluk projesi gibi görünen bir pasta ile devam edelim. Bir yandan tüm bisikletçilerin güvenliği için bir numaralı yardımcı olan bisiklet kaskına vurgu yapılırken, diğer yandan pastanın sahibi ve 18. yaşını kutlayan gence de “hem keyfini çıkar hem de dikkatli ol” mesajı inceden veriliyor.

Virajları pastayla almak

Bu kez de 15. yaş gününü kutlayan bir çocuk için özel yapılan bir pasta ile karşı karşıyayız. Büyük ihtimalle genç arkadaşımız dünyanın birçok yerinde düzenlenen etkinliklerden birine katılmış ve pastaya da, bu parkurun iniş kısmındaki performansından bir sekans işlenmiş.

Bol çikolatalı bir tepe

Bisiklet temalı pastalarda öne çıkan branş dağ bisikleti olmuş fark edebileceğiniz gibi. Belli ki yeni nesil sokaklardan ziyade yükseklerde bu işi yapmayı seviyor. Burada da zorlu bir tepeye çıkmayı muhtemelen başarmış bir genç bol çikolatalı pasta ile ödüllendiriliyor.

Bu biraz acımasız olmuş

Eh, her güzel sporun bazı acı verici bedelleri de oluyor elbette. Bisiklet ya da dağ bisikletinde de en çok ödediğimiz fatura ise düşmek. Dünyanın tüm uzmanları düşmeden bu işi iyi öğrenen kimsenin olmadığını sürekli vurguluyor. Bu doğum günü pastasında da büyük ihtimalle bir düşüşü sırasında arkadaşlarının alay konusu olmuş ve bu “düşen adam” imajından bir türlü kurtulamamış bir bisiklet tutkununun portresine şahit oluyoruz. Biraz fazla alaycı olsa da, eğlenceli de bulunabilir belki.

İşte mutlu bir adam…

Daha yüzünü görür görmez “abimiz bu işe yıllarını vermiş, belli” diyeceğimiz bu adam, arkadaşları ya da ailesinden onu epey mutlu eden bir doğum günü pastası almış gibi görünüyor. Paolo isimli abimiz 50 yaşına bassa da belli ki ilk günkü bisiklet tutkusundan hiçbir şey kaybetmemiş. Çevresindekiler de hem onun bu tutkusunu hem de 50. yaşını kutlamak için onu kendi figürüyle zenginleşen şahane bir pasta ile ödüllendirmişler.

Çizgi film gibi pasta

South Park adlı çizgi diziyi anımsatan bu pasta ise diğerlerinden farklı olarak bir çizgi filmi andıran şekilde tasarlanmış. 18. yaşını kutlayan Jordan’a büyük ihtimalle epey sevdiği çizgi film dünyasından esinlenen bir pasta hediye edilmiş. Kırmızı kaskıyla taşlıkları geçerken de epey şirin gözüküyor.

Rönesans tablosu gibi

Detaylara kadar inilmiş ve her bir ayrıntısına dikkat edilerek tasarlanmış bir pasta ile listemizi bitirelim. Russell isimli kişi için özel olarak hazırlanan bu doğum günü pastasında dağ bisikleti adına ne ararsak bulabiliriz. Ağaçlar, dağ, bisikletçiler… Ama görünümü lezzetli olmuş mu? Cevabını size bırakalım.