Mobilemenu
Profile

Bisikletçilerin Atar Yaptığı 10 İlginç Dövme

Bisikletle trafiğe çıkmak, özellikle bizimki gibi ülkelerde, büyük riskleri de göze almak anlamına geliyor. Motorlu taşıtların hemen hemen hiç saygı göstermediği bisiklet severlerin durumu ülkemizde hazin bir halde olsa da, Avrupa’da bisikletli yolcuların birçok avantajı var.

Kendilerine ait yolları, rotaları hatta park yerleri olan gelişmiş ülkelerdeki bisikletçiler yine de tam olarak istediklerine kavuşabilmiş değil. Onlar da ülkemizdeki bisikletçiler gibi motorlu araçlardan epey şikayetçi. Hatta bu şikayetlerini de vücutlarına dövme ile işleyecek boyuta gelmişler! Bazen yaratıcı, bazen ise "atarlı" olabilen bu dövmeler görülmeye değer. İşte en dikkat çekici 10 örnek.

1. Fazla zorlamayın!

Bisikletçiler doğal olarak dünya üzerinde bacak kaslarını en çok zorlayan spor severler olarak dikkat çekiyor. Bu arkadaş da motorlu taşıtlardan ya da genel olarak hayattan sıkılmış ki vücuduna, gerekli gördüğü uyarıyı işletmiş. Bir nevi “Ayağın gazdayken havalı olmak kolay, sıkıysa bacaklarını zorla” demeye getirmiş.

2. "Şimdi bunu bir taksici görse?!?"

Galiba bu arkadaş trafikte özellikle taksicilerden fazla çekmiş. Artık taksimetrenin gazabına uğrayıp kazıklanmaktan mı, yoksa yolda bolca sıkıştırılmaktan mıdır bilinmez taksi şoförlerine epey bilenmiş. Sonuç da vücuduna bu şekilde yansımış.

3. Yolu paylaş kardeş…

Bisikletçilerin en büyük şikayetlerinden biri de kuşkusuz yol paylaşımı. Motorlu taşıtlar çoğu zaman onları görmezden gelir, saygı duymaz; hatta dalga geçip sıkıştırmaya çalışır. Bu bisikletsever de derdini gayet kibar bir şekilde vücuduna kazımış.

4. Farklı bir motivasyon

Bu iş öyle gaza basmaya benzemiyor. Ayak, bacak, bilek gücü gerektiriyor. En çok motivasyonu da doğal olarak onlar hak ediyor. Bu abi de bacağı için gereken motivasyonu “Kes sesini bacağım!” gibi biraz hırçın bir argümanla yine bacağına kazımış.

5. "Keyif bende!"

Motorlu taşıt; egzoz, korna vb. anlamına da geliyor. Bu iki şeyin insan sağlığına pek iyi gelmediğini hepimiz biliyoruz. Bisiklet ise bir anlamda sağlıkla özdeşleşmiş ve sağlıklı bir insanın keyifli olması da gayet doğal. Bu bisiklet dostu arkadaş da keyfini bacağına taşıyıp bir anlamda “Bisiklet mutluluktur” mesajı vermiş.

6. "Yakarım bilirsin!"

Her ne kadar sağlık, mutluluk, neşe ile özdeşleşseler de bisikletçilerin de bir sınırı var! Mesela bir anda şeytana dönüşüp sizi doğduğunuza pişman edebilirler.

7. "Arkadaşlar lütfen beni sıkıştırmayın!"

Bazen bisikletçiler dezavantajlı konumlarını avantaja çevirmek için fundamental çözümlere başvurabilir. Tıpkı yüzüne korkutucu bir dövme yaparak dosta güven, motorlu taşıtlara korku salan bu cengaver gibi.

8. Macera burada

Otostop çekerek dünyayı dolaşan hippilerin hikayesi hep anlatılmıştır. Ama bu dövme ve onun zarif ayaklı sahibi devletin paralı otoyollarında özgürlük naraları atıp motorlu taşıtla seyahat eden sözde maceracılara “Asıl macera bisiklette” mesajını veriyor.

9. "Sizi izliyorum"

Bu piston, balyoz, fotoğraf ve kamera üçlüsüne benzeyen dövme tam olarak neye benziyor biz de çözemedik ama arkadan yaklaşan herhangi bir egzozlu araca “Seni görüyorum ve başın belada!” cümlesini haykırdığını duyar gibiyiz...

10. Doğayı koru, bisikleti sev

Bisikletin doğaya hiçbir zararı olmayan yegane araçlardan biri olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Bütünüyle insan enerjisine bağlı olarak ilerleyen bu şirin aletin belki de en iyi tasviri bu dövmede yapılmış. Doğaya zarar vermeden de hızlı olmak mümkün!