Mobilemenu
Profile

Bisikletçiye Verilebilecek En İyi 7 Yılbaşı Hediyesi

100 % Brisker Eldiven

Hediye vereceğiniz zat güney yarımkürede yaşamıyorsa kara kışın tam ortasında ona layık gördüğünüz bu eldivenleri hemen takıp kendini bisikletinin üzerine atacak ve size hayır duası yollayacaktır. Soğuk günler için tasarlanan 100 % Brisker Eldiven, ince suni deriden üretilmiş, avuç içi korumalı yapısıyla hem güvenli hem de gidonu kavrama açısından da kusursuz.

Bisiklet Tamiratının Büyük Mavi Kitabı (Big Blue Book of Bicycle Repair)

Annelerimiz yıllarca boşuna “Kitap en iyi hediyedir” demedi; bir bisiklet tutkunu için bile bu böyle. Her kitabın yapacağı gibi Bisiklet Tamiratının Büyük Mavi Kitabı (Big Blue Book of Bicycle Repair) ufuk açıcıdır. Kitap günümüz bisikletlerinde kullanılan en gelişmiş malzeme ve teknolojilere yönelik bakım ve tamirat bilgilerini detaylı bir şekilde, fotoğrflı, örnekli ve yardımcı ipuçlarıyla veriyor. Bu kitap sayesinde sevdiğiniz o kişi, hem bakım ve onarım için harcadığı paraları cüzdanında tutacak hem de yollarda kalmaktan kurtulacak.

Eğlenceli Furç Takımı Kapağı

Bisikletçiler furç takımının daha çok içinde olan bitenle ilgilidir. Bir sorun varsa başlayan “tık, tık, tık” sesi hemen her bisikletçiyi deli eder. Usta bir bisiklet tamircisi değilseniz bu konuda arkadaşınıza yardım edemezsiniz. Yine de bu durum elinizi bağlamamalı. Bisiklet dükkanlarında ve internetteki sanal mağazalarda eğlenceli ve kişiye özel furç takımı kapakları satılıyor. Onlardan bir ya da birkaç tanesini hediye ederek arkadaşınız bisiklete binerken sık sık sizi anmasını sağlayabilirsiniz.

Çorap

Evet çorap! Kulağa biraz kaba bir hediye gibi geliyor olabilir ama emin olun her bisikletçinin olmazsa olmaz kıyafet parçalarından biridir. Ve tahmin edersiniz ki çorap için para harcamak pek de keyifli değlidir! Bisikletçi dostunuzun ayaklarının kuru kalması ve havadar bir şekilde pedal çevirmesi onun için çok önemli. Çekmecesinde fazladan bir çifte de her zaman yeri vardır.

Rafe Face Aeffect Bisiklet Pedalı

Tabii bu hediyeyi vermeden önce arkadaşınızın bisikletini ve pedallarını bir bahane bulup incelemelisiniz. Dağ bisikletçisi olup Race Face Aeffect kullanmıyorsa emin olun muhteşem bir hediyeyle onun gönlünü kazanacaksınız. Güçlü, hafif, şık görünümlü ve maksimum performans sunan bu pedallar krom aks ve alttan yüklemeli altıgen çekiş pimleriyle bisikletçinin hizmetinde. Bu özellikleriyle hem downhill meraklılarını hem de arazide kaptırıp gidenleri fazlasıyla mutlu eder.

Rylo 360 Video Kamera

Yol bisikletçileri genelde kamera kullanmayı pek tercih etmezler. Bunun en büyük sebebi dağ bisikletindeki aksiyonun yol bisikletinde fazla olmamasıdır. Bu kamera 5.8 K çözünürlüyü, çığır açıcı dengeleme özelliği, 360 derecelik görüşüyle çarpıcı dağ bisikleti videoları kaydetmek ve hazırlamak için kusursuz. Çekim biter bitmez akıllı telefondaki uygulamaya bağlayıp gerekli düzenlemeleri yapıp sosyal medyada paylaşmak için birebir.

Dynaplug Racer

Lastik patlatmak bisiklet sporunun olmazsa olmazlarından. Bu sıkıntıyı olabildiğince azaltmak için üretilen tubeless lastikler de arada sırada kazaya uğrayabiliyor. İşte Dynaplug Racer tubeless lastikler için yepyeni bir tamir aracı olarak ortaya çıktı. Tek yapmanız gereken deliği konumlandırmak, boyutu değerlendirmek ve Megaplug ucunu veya daha küçük delikler için standart fiş kullanarak tamir etmek. Hızlı, kolay ve kesinlikle harika!

Granit Rockband Taşıyıcı Askı

Birçok dağ bisikletçisi bir sırt çantasıyla sürüş yapar. Toprak ve taşlı yollar zorludur; daha çok beslenmek, su içmek ve yedek parçayla tamir ekipmanı taşımayı gerektirir. Çanta bu açıdan iş görür ama bir yanda da sırttaki varlığı can sıkıcıdır. En basitinden terlemeyi artırır. Granit Rockband Taşıyıcı Askı, taşımanız gereken malzemeleri bisiklet üzerine en sağlamından monte etmenizi sağlamayı garanti ediyor. Düşünülmesi gereken bir alternatif…

Osprey Raptor ve Raven Sıvı Çantası

Özellikle single track sürüşleri için üretilen Osprey sıvı çantaları, biyo germe kayışları ve vücuda rahat bağlantılarıyla meşhur. Tasarım, sıvı hareketini azaltarak sürüş sırasında rahat bir biçimde çantadaki suyu içmeyi kolaylaştırıyor. Çantanın atıştırmalıklar, yedek ekipman, hatta kask için bile yerleri olması da kıymetini artırıyor. Unutmadan raptor, erkekler; raven, kadınlar için üretildi. Hediye alırken bunu atlamayın!