Mobilemenu

Bu Bahar Bodrum’a Koşmak İçin 5 Neden

Baharın getirdikleri

Mart ve nisan ayında Türkiye’nin büyük bölümünde kıştan artakalan soğuklar kendini hissettirirken, Bodrum’da koşmak için oldukça ideal bir hava bulursunuz. Turizm sezonu henüz açılmadığı için bölge genelinde yaz aylarındaki o kalabalık ve kaostan eser yoktur. Belki yarış önü etkinlikleri sırasında burada yaz-kış yaşayıp koşu yapanlarla karşılaşır, selamlaşır, sohbet eder, kendinize “Bodrumlu” arkadaşlar edinebilirsiniz! Mart ayından itibaren Bodrum lalesi olarak da bilinen anemonlar, gelincikler, papatyalar, sapsarı körek çiçekleri, orkidenin bir türü olan karabaş otları, koştuğunuz yolların çevresini süsler. Ayrıca adaçayı gibi ıtırlı bitkiler ve portakal çiçeklerinin havayı misler gibi kokuttuğunu da unutmayın! Her adımınızda bu kadar farklı ve güzel kokuyu ciğerlerinize çekmek, baharda Bodrum’da koşmanın büyük ödülüdür.

Bodrum Limanı’nı turlamak

‘Global Run Bodrum’, son yıllarda Bodrum’da düzenlenen en önemli koşu etkinliği... Dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirilen organizasyonun 29 Nisan günü Bodrum’da düzenlenecek ayağına katılırsanız, unutulmaz anlar yaşayacağınız garanti. 5 kilometrelik parkur, Global Ports Bodrum Yolcu Limanı’ndan başlayıp Bodrum Marina’ya gidiş gelişten oluşuyor. 10K'cılar ise aynı noktadan başlayarak 2,5 kilometre İçmeler Yolu istikametinde koşacak ve ardından arıtma tesisi mevkiinden geri dönerek 5K parkurunu tamamlayacaklar. Denizin hemen kenarında, tarihi Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde, mavi doğramalı beyaz Bodrum evleri arasında, marinaya girip çıkan tekneleri izleyerek koşmak, Bodrum’un ve ‘Global Run’un sunduğu güzelliklerin başında geliyor.

Herkes için koşu

‘Global Run Bodrum’, birçok yaş kategorisinde farklı uzunluklarda koşu seçenekleri sunuyor. 5 ve 10K koşularının yanında engelliler ve küçüklere yönelik ‘Minik Adımlar Koşuları’ da yapılacak. Kayıt ücreti ödemeden ‘Global Run Bodrum’a katılan engelli koşucuların önünde 5 kilometrelik parkur bulunuyor. 5 ve 10 kilometrelik koşulara katılabilecek yetişkinlerin katılım ücreti  60 TL, minikler için ise 15 TL olarak belirlenmiş. Tüm bu detaylara bakınca ‘Global Run Bodrum’da herkesin koşması için şartlar gayet uygun görünüyor.

Eğlence zamanı

Bildiğiniz gibi Bodrum demek eğlence demektir. Nisan ayıyla birlikte bu turizm cennetinde kışın yorgunluğu doyasıya atılır, eğlence mekanları bahar temizliklerini tamamlayıp kapılarını Bodrum kuşlarına açar. Yarış öncesi mi? Tabii ki organizasyon kapsamında yapılacak tekne turu, makarna partisi, DJ performansları ve birbirinden eğlenceli gösterilerle yarış için şarjınızı tam olarak full’leyeceksiniz! Tabii bütün bunların yanında dereceye girenlere verilecek toplam 36 bin TL para ödülü ve yarışa kayıt yaptıranlar arasında düzenlenecek çekilişte verilecek iki iPhone X'i de unutmamak gerek.

Bir günden fazlası!

Buraya ‘Global Run Bodrum’ için gelirseniz koşudan sonra birkaç gününüzü ayırmayı unutmayın. Hazır gelmişken başta Bodrum Kalesi, Su Altı Arkeoloji Müzesi, Antik Tiyatro gibi bölgenin turistik yerlerini ziyaret edebilir, deniz kenarındaki çay bahçelerinde yorgunluk atabilir, Bodrum mandalinası gazozlarını yudumlayabilir, akşam olunca da Ege denizinden çıkan deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Torba, Gümüşlük, Yalıkavak, Bitez gibi pek çok koyun da tüm güzelliğiyle sizleri beklediğini hatırlatalım.

Bonus: Yardım için koş!

Koşuyorsanız bilirsiniz; koşunuzu bitirdiğiniz zaman kendinizi mutlu, huzurlu, rahatlamış hissedersiniz. Vücudunuz sizi mutlu eden endorfin ve serotonin hormonlarını salgılamış haldedir. Hele bir de başarıyla bitiş çizgisini geçtiğiniz o anı düşünürseniz bunların hepsini ikiyle çarpın! ‘Global Run Bodrum’ etkinliğine katılarak kendinizden başka birçok kişiyi, daha doğrusu çocuğu mutlu edebilirsiniz. Dünyanın birçok köşesinde yapılan ve bu yıl beşincisi düzenlenecek ‘Global Run Bodrum’un tüm geliri görme sorunu yaşayan 0-16 yaş arası çocuklara yardım eden Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği'ne bağışlanacak. Bu koşuya katılıp bitirdiğinizde kendinizi her zamankinden çok daha mutlu hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Üstelik yüzlerce çocukla birlikte…

Siz de Global Run Bodrum’da yer almak ve yardım için koşmak istiyorsanız buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.