Mobilemenu
Profile

Bu Kış Kayağa Başlamanız İçin 10 Neden

Her şeyden önce tutkunu olacağınız bir spora başlamış olacaksınız

Tüm bedeninizi ve tabii ki yoğun olarak beyninizi kullandığınız bir spor arıyorsanız, kayak sizin için doğru seçim. Üstelik bembeyaz karların üzerinde slalom yaparken alacağınız keyfi tarif etmek zor.

Kış sezonu daha uzundur

Tatil yapmak, keyifli spor aktiviteleri gerçekleştirmek için havanın ve denizin ısınmasını beklemekten sıkılmadınız mı? Ülkemizin birçok kayak bölgesinde kasım ayında açılan sezon, mart ayında bile devam etmektedir. Uzun kış sezonunu değerlendirebilecek olmanız bile kayağa başlamanız için iyi bir sebep.

Kalori yakmak için birebir

Kayak, tüm vücudu çalıştıran bir spordur. Haliyle kalori yakmak için de birebirdir. Daha fit ve sağlıklı bir vücut için bu kış kayağa başlamalısınız.

Kışın kilo almanızı önleyecektir

Hazır kalori yakmak demişken; bütün yaz dışarıda hareket halinde olduğunuz ve en azından yüzmeyle uğraştığınız için kış aylarına gayet fit ve sağlıklı olarak girdiniz. Peki ya şimdi? Eğer kışın üzerinizde yaratacağı hantallık nedeniyle aldığınız kilolardan ötürü bir sonraki yaza depresyonda girmek istemiyorsanız bu muhteşem spora başlayın!

Yeni arkadaşlıklar

Bu aslında her spor dalı için söylenebilecek bir durumdur ama yine de belirtmeden geçmeyelim. Ortak bir ilgi alanına sahip olduğunuz insanlar ile daha kolay diyalog kurup, aranızdaki paylaşım sayesinde kısa sürede dost olabilirsiniz. Kim bilir, belki de hayatınızın aşkını bile pistte bulursunuz!

Bir araca bağlı kalmadan yol alabilmenin güzelliği

Şehir yaşamında var olan motor gürültüsü, egzoz gazı gibi şeylerden uzaklaşmanın ve kayaklarınızdan başka bir şeye bağımlı kalmadan yol alabilmenin tadını bir kere alırsanız, muhtemelen bir daha bırakamayacaksınız.

Hız limiti yoktur

Hayatımız boyunca bize diretilen, aştığımız zamanda ceza kesilen limitler burada yok. Kendinize ve yeteneklerinize güvendiğiniz sürece hızlanabilirsiniz. Yine de uyarmadan geçmeyelim: Aşırı hız felaket getirir!

Kış tatili için bir bahaneniz olsun

Yaz tatili için deniz, güneş, kum gibi pek çok bahane varken, kış tatili için de sebepler yaratmak istiyorsanız, kayaktan daha iyi bir sebep bulamayacaksınız. Kavurucu sıcakla mücadele etmeden tatil yolculuğu yapmaya da bayılacaksınız.

Dağlara çıkmak için bir sebebiniz olsun

Kayak sayesinde, normal şartlar altında çıkmayacağınız nice dağda bulunacaksınız. Üstelik aynı yere her gelişinizde yeni bir güzellik keşfedecek, her dağa çıktığınızda ayrı heyecanlanacaksınız.

Kıyafetleriniz aynı zamanda kamuflajınızdır

Tüm vücudu koruyan ekipmanlarla icra edilen kayağın diğer bir güzel özelliği de tüm bunların sizi kamufle etmesi. Yaptığınız sporun en zevkli yerinde sevmeğiniz iş arkadaşınızla karşılaşmak, karşılaşsanız bile selamlaşmak zorunda olmak gibi bir sorun artık yok.