Mobilemenu
Profile

Bu Kış Snowboard’a Başlamanız İçin 7 Neden

Snowboard ile ilgilenenlere “Neden snowboard yapıyorsun?” diye sorduğunuzda bir iç çektiklerini görmüşsünüzdür. Bu kadar insan yanılıyor olamaz. “Bu kış snowboard’a başlasam nasıl olur acaba?” diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Böyle bir düşünceniz yoksa yine yazımızı okumaya devam edin çünkü okumanız bittiğinde tam da böyle düşünüyor olacaksınız!

Çok eğleneceksiniz

Snowboard ile ilgilendiğiniz süre arttıkça hızla geliştiğinizi göreceksiniz ve bu durum gittikçe daha çok keyif almanızı sağlayacak. İlk acemiliği atmanız için 1-2 günlük bir bocalamanın ardından yavaş yavaş gelişiyor olduğunuzu ve düşündüğünüzden daha iyi ilerlediğinizi görürseniz şaşırmayın. Bu tutku yavaş yavaş kanınıza işlemeye başladıkça merkezlerdeki kar kalınlığı durumunu belirli zaman aralıklarıyla kontrol eder hale de gelebilirsiniz. Bunlar tamamen normal belirtiler!

Kış aylarından nefret etmekten kurtulacaksınız

Ev ve iş yerinize hapsolmak zorunda kaldığınız soğuk kış aylarından çok sıkıldınız değil mi? Artık kış aylarını sevmeniz hatta sabırsızlıkla beklemeniz için bir sebebiniz var. Snowboard sayesinde kar yağdığını gördüğünüzde yüzünüzde bir gülümseme belirecek ve hafta sonu için hazırlıklara başlayacaksınız.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla harika zamanlar geçireceksiniz

Snowboard sosyal bir spordur ve genelde tek başına yapmak tercih edilmez. Siz de bu sayede arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte eşsiz anılar biriktirebilirsiniz. Yanınızdakilerle iddialaşıp hedefler koyabilir, birbirinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Temiz dağ havasında yapılan hoş sohbetlerin kalitesine değinmemize bile gerek yok!

Fiziksel ve zihinsel anlamda büyük bir gelişim göstereceksiniz

Snowboard yaparken yeni stiller öğrenecek, kendinize özgü hareketler deneyebileceksiniz. Koordinasyon ve dengenizin beklemediğiniz ölçülerde geliştiğini gözleyebilirsiniz. Zihinsel bağlamda ise yaratıcılığınızın ve hızlı karar alabilme yetinizin arttığını göreceksiniz. Hem bu kadar eğlenip hem de bu denli gelişebileceğiniz başka bir spor var mıdır bilmiyoruz.

Yeni yerler göreceksiniz

Snowboard yapmak için gittiğiniz dağ coğrafyalarında harika manzaralara, bembeyaz sonsuzluklara şahit olacaksınız. Çevredeki dağ köylerini ve yaylaları ziyaret edip bir köy kahvesinde sıcacık bir çay içebilir, misafirperver köylülerle güzel sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Tertemiz dağ havası soluyacaksınız

Kış aylarındaki kasvetli şehir havasına ek olarak fabrika ve otomobillerden yükselen kirli havayı solumak zorunda olmak can sıkıcı bir durum. Dağ coğrafyalarında ise çekmeye doyamayacağınız ferahlıkta ve temizlikte oksijen bulunuyor. Böylesi alanlarda yedikleriniz ve içtiklerinizden aldığınız keyif bile artacaktır.  

Su üzerinde yürümeye benzer bir deneyim yaşayacaksınız

Snowboard yapmak bir nevi su üstünde yürümeye hatta koşmaya benzer. Snowboard yapanların bu işe tutkuyla bağlanmalarının ve asla vazgeçememelerinin sebebi de bu zaten. Snowboard, sizin için de yepyeni bir meydan okuma olabilir. Özgürlüğü damarlarınıza kadar hissedeceksiniz!