Mobilemenu
Profile

Sizi Kampa Teşvik Edecek 5 Instagram Paylaşımı

Yaz geldi. Şimdi kamp yapmak için en uygun zaman. Ülkemizde de istediğiniz birçok bölgede kamp yapma olanağınız var. İster özel olarak kurulmuş kamp alanlarında isterseniz de kendi seçtiğiniz yerlerden birinde…

Kamp için en çok tercih edilen yerler ise genelde sahiller olur. Özellikle serin bir akşamüstünde sahilde yapılan kamp kadar insana iyi gelebilecek çok az şey vardır. Biz de sosyal medyayı biraz araştırdık ve sizi bu yaz sahillerde kamp yapmaya davet edecek kadar güzel birkaç paylaşım bulduk.

Yıldızların altında uyumak…

Hawaii ile listemize başlayalım. Stacey Brown adlı Instagram kullanıcısı Hawaii sahillerine yaptığı bir yolculuk sırasında geceyi de sahilde geçirmeye karar verip çadırını kurmuş ve biraz uzaklaşıp bu muazzam fotoğrafı çekmiş.

Ayışığı altında adeta yıldızların bir battaniye gibi üzerinizde uzandığı sahilden gelen bu fotoğraf insana ilk fırsatta “Scotty beni Hawaii’ye ışınla,” dedirtecek kadar ilham veriyor.

Geçen yıl birçok outdoor sitenin oylarıyla belirlenen “en iyi kamp fotoğrafları” seçkisinde ilk üçe de giren bu paylaşım sahilde kamp yapmanın olağanüstü detaylarını gözler önüne sererek epey ilham veriyor.

Herkesin böyle bir karavana ihtiyacı var

Güney Kore ile devam edelim. Ülkenin güneyinde bulunan Busan bölgesi birçok kamp ziyaretçisinin akın ettiği lokasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Bu paylaşımda da Keem J adlı kullanıcı büyük ihtimalle birçok kez ziyaret ettiği bu kamp alanından bir fotoğraf paylaşmış.

Küçücük karavanların da desteğiyle inanılmaz şirin bir kare yakalayan Koreli kullanıcı bize de bakınca “keşke bizim de böyle ufak karavanlarımız olsa” dediğimiz güzel bir kamp hayali kurdurmayı başarıyor.

Böyle bir güne uyanmayı kim istemez?

Şimdi dümenimizi ABD’nin kuzeydoğu kıyısına, Massachusetts’e çevirelim. Chris Mclaughlin adlı kullanıcının güzel bir sabahı resmettiği bu paylaşım da en iyi kamp fotoğrafları arasına girmeye aday.

Chris’in “uyanmak için güzel bir sabah” başlığıyla yayınladığı bu paylaşım bize kamp sabahlarının muazzamlığını hatırlatıp bir kamp yolculuğu için ilham verecek kadar şahane bir manzara sunuyor.

Doğan güneşe karşı çadırınızın fermuarını açıp şöyle bir gerinmek ve termostaki sıcak kahveden bir yudum alıp manzarayı seyre dalmak dünyanın en güzel anlarından biri olsa gerek. Bir denemek lazım.

Geceler ayrı güzel

ABD’den ayrılmadan bir başka harika paylaşıma da uğrayalım. Bir sörf ekibinin Oregon sahillerinde geçirdikleri günün ardından gece aynı sahile kamp kurmasıyla ortaya çıkan bu fotoğraf bu tip tatillerin olmazsa olmazı kamp ateşi detayıyla daha da güzelleşiyor.

Gece vakti üç arkadaş çadırlarının hemen başında yaktıkları kamp ateşinin etrafında ve elbette muazzam gökyüzünün altında adeta Rönesans tablosu gibi duruyorlar.

“Bir sörf gününün sonu” başlığıyla birçok yerde karşınıza çıkabilecek bu paylaşım özellikle arkadaşlarla çıkılan bir kamp macerasının güzelliğini de hatırlatıyor.

Karanlıktan aydınlığa…

Kent içinde dünyanın güzelliğini unutuyoruz. En basitinden gün doğumunun ya da tam tanımıyla kuşluk vaktini fark etmemiz şehrin ışıkları dolayısıyla epey zorlaşıyor. Ama bir sahil kampında bu güzelliğin içine tamamen dalabilirsiniz.

Tanzanya lokasyonundan paylaşılan bu fotoğraf da bize gece-gündüz geçişlerinin harikulade güzelliğini tekrar hatırlatıyor. Açının da etkisiyle sanki gökyüzünün birkaç adım altındaymış etkisi yaratan kamp çadırı huzur verici bir görüntü yaratıyor.