Mobilemenu
Profile

Corvette- Elektrikli Kaykaya Karşı!

Sizce bir elektrikli kaykay ve son model, gösterişli bir Corvette’in yarışından galip çıkan taraf hangisi olur? Saatte 320 km yapabilen lüks Corvette yarışın favorisi gibi görünüyor ama elektrikli kaykayı da yabana atmayın! Bu son model “tahta”, 4 elektrikli motoru sayesinde dünyanın en hızlı kaykayı ünvanına sahip.

The Gnarboards Trail Rider ismindeki bu kaykay 45 km/saat hıza 1,9 saniyede ulaşıyor (Bu, elektrikli kaykayın maksimum hızı.)! Daha rahat karşılaştırma yapabilmek için trafikte kullanmanın yasal olduğu en hızlı araç olan Bugatti Veyron'un 48 km/saat hıza 1,3 saniyede ulaştığını göz önüne alabilirsiniz. Bir kaykay için hiç de fena değil…

Kaykayın yaratıcısı Josh Tulberg ise 23 metrelik mini yarışla ilgili şunları söylüyor: “Corvette ile yapılacak bir ‘drag’ yarışı elektrikli kaykayın ne denli güçlü olduğunu göstermenin iyi bir yoluydu. İkimiz de elimizden geleni yaptık. Corvette’in sürücüsü Craig, aracının motorunu yüksek devirde tutarak başlangıçta yaşanabilecek olası bir zaman kaybının önüne geçmek istedi. Ayrıca aracındaki anti-patinaj sistemini de unutmamak gerek. Ben ise kaykayın üzerindeydim. Elektrikli motorun sağladığı ani itiş nedeniyle ben de gaz tetiğini çekerken ağırlığı önde duran ayağıma vermek zorundaydım.

Peki bu yarıştan galip çıkan taraf kim oldu? İşte cevap…

Corvette avcısı bu hız canavarına sahip olmak isteyenlerin 11 bin TL gibi bir rakamı gözden çıkarmaları gerekiyor…