Mobilemenu
Profile

Doğa Sporları Tutkunu 5 Ünlü İsim

Kate Hudson

Özellikle romantik komedi filmlerinde ortaya koyduğu performansla tanıdığımız Kate Hudson, Shape dergisine verdiği bir röportajda işten kalan tüm vakitlerini doğada harcamak istediğini söylemişti. En başta bir Hollywood yıldızının popülist bir söylemi gibi gözüküyor ama değil çünkü Hudson gerçekten de tam bir doğa tutkunu.

"Kayak, trekking, hiking yapmayı ve bisikletime binmeyi çok seviyorum, kendimi yine çocuk gibi hissettiriyor!" diyor Hudson aynı röportajında. Hatta kardeşinin doğum gününde onu Aspen’de sıra dışı bir doğa yürüyüşüne çıkarmaya söz vermiş ve daha sonra bu anı da Instagram’dan paylaşmıştı. Aşağıdaki fotoğraf da o paylaşımdan bir kare. Bunun dışında Hudson elinden geldiğince bu sporları yapmaya yakın bir yerde film çekmeyi de istiyor. “Kayak yapabileceğim bir yerde set olsa şahane olurdu,” diyor mesela.

Kısacası Hudson gerçek bir doğa sporları tutkunu ve bunu artık biz de kabul ediyoruz.

Reese Witherspoon

2014 yapımı Wild filmini gördüyseniz Reese Witherspoon’un hiking konusunda ne kadar arzulu ve başarılı olduğunu da görebilirsiniz. Ama bu sadece film icabı değil, zira Witherspoon günlük hayatında da tam bir doğa aktivisti. Sıklıkla #StayWild heştegi ile sosyal medya platformlarından paylaşımlar yapan Oscar’lı oyuncunun favori aktivitesi ise doğa yürüyüşü.

Çocukları ve pek sevdiği köpeği ile sıklıkla yürüyüşe hiking ve trekkink turlarına çıkan Witherspoon, Hollywood ünlüleri içinde Leonardo DiCaprio ile birlikte en fazla iklim değişikliğine ve doğal yaşamın korunmasına dikkat çeken isimlerden biri aynı zamanda. 

Milla Jovovich

Resident Evil serisi ya da Beşinci Element. Milla Jovovich hepimizin hayatına bir şekilde girip yer etmiş oyunculardan biri. Her ne kadar son yıllarda eski şöhretini koruyamayıp kendini ailesine adasa da hala sinema dünyasının en özel isimlerinden biri olduğu gerçek

Milla Jovovich aksiyon filmlerindeki harika performansından da anlayacağınız gibi tam bir spor düşkünü. Kayak, yüzme hatta tırmanış konularında epey tecrübeli olan yıldız oyuncu aile yaşamına geçtikten sonra da doğa sporlarına olan sevgisini kaybetmemiş.

Aksiyonlu sporlar yerine biraz daha sakinliği tercih eden Jovovich, bu sıra hiking, trekking ve hatta balık tutmakla ilgilendiğini söylüyor. Yani bir şekilde doğa sporları tutkusunu sürdürmeyi başarıyor.

Leonardo DiCaprio

Bugün Hollywood’un hem en popüler aktörü hem de en aktivist ismi olmak kolay değil elbette. DiCaprio özellikle Beach filminden sonra o filmin çekildiği Phi Phi adasının iklim değişikliğinden zarar görmesiyle birlikte tam bir doğa aktivisti oldu. Birleşmiş Milletler’de konuşmalar yaptı, Barack Obama ile özel bir program hazırladı ve neredeyse tüm ülkeleri ziyaret edip iklim değişikliği ile ilgili önlemler alınmasını rica etti.

Eh, doğaya bu kadar tutkulu olan bir insanın doğa sporlarına düşkün olmasına da şaşmamak gerek. DiCaprio’nun favori doğa sporu ise scuba diving. Özellikle 2005 yılında Barrier Reef'ine daldıktan sonra Belize'ye aşık olan DiCaprio o günden beri seyahat ettiği birçok yer de bir de sualtını keşfetmeyi ihmal etmiyor. 

Taylor Swift

Amerika’nın ve dünyanın en popüler şarkıcılarından Taylor Swift daha ziyade müthiş yeteneği ve görkemli hayatı ile gündeme gelse de, bu perdelerin arkasında oldukça mütevazı ve doğa tutkunu bir insan var aslında.

Beverly Hills’teki evini doğaya yeterince yakın değil diye bırakıp, doğanın biraz daha içinde bir yere taşınan Swift, her ne olura olsun sabah yürüyüşüne çıkmayı boş zamanlarında ise işi büyütüp birkaç günlük hiking ve trekking turları yapmayı ihmal etmiyor.

Bütün ilhamını ve ihtiyaç duyduğu deşarjı doğada bulduğunu söyleyen 28 yaşındaki şarkıcı bu tutkusundan pek vazgeçecek gibi gözükmüyor.