Mobilemenu
Profile

Doğa Tutkunlarının Yaptırdığı En Güzel Dövmeler

Doğa sporu tutkunlarının yaptırdığı dövmeler serimizde bu kez  bizatihi doğa ile tutkulu bir ilişkisi olan insanları ele alacağız. Her biri doğanın bir parçasından vücuduna dövme taşıyan bu insanlar doğa sevgisini sonuna kadar yaşayan bir yapıya sahipler.

Galiba bu dövmeler en çok kola yakışıyor

Evet, galiba bunu daha en baştan tespit edebiliriz. Bu dövmeden de anlaşılabileceği gibi doğa dövmeleri, ağaçlar, göller vs en güzel kolda duruyor. Tıpkı bu maceracının kolundaki bir akşam vakti doğa panoraması şeklinde işlenen dövme gibi.

Doğada her tür canlı var?

Doğa geniş bir kavram. Oldukça geniş. Ve bu evrende her tür canlı var. Onlar arasında en vahşilerinden biri ayı olabilir.  Bu dövme sahibi de belli ki ya ayı hayranı ya da hayatında yaşadığı bir olaydan etkilenerek bu dövmeyi koluna taşımış. Tabii ayının üstünden ağaç vs çıkarttırmayı da ihmal etmemiş.

Vücut çiçek açarsa…

Bu kez bir ağaçla bütünleşme hedefinde olan bir dövme sever ile karşı karşıyayız. Çiçekler açan ve gerçekte de vücutla bütünleşmiş gibi gözüken dövme hem estetik hem de doğal bir görünüm oluşturmuş.

Biraz da sürrealizm

Bir ormanı dövme haline getirmek zaten oldukça güç ama bu dövmede daha da farklı bir şey denenmiş. Bir insan başı olarak başlayıp ardından ormana dönüşen bu dövme kimin elinden çıktıysa ona bir galeri açmak da şart sanki. Zira basbaya vücuda sanat taşımış.

Kollarım ağaç dolu

Bu kez her iki koluna da birer ağaç resmi çizdiren ve minimal bir hava yakalayan bir dövme sahibi ile karşı karşıyayız. Sol elinde dört tane küçük sağ elinde ise bir tane büyük ağaç işleyen bu arkadaş bağırmasa da biz ne dediğini anladık: Ağaçları seviyorum!

Ayakta da fena değil

Bir suluboya çalışması gibi duran bu dövme gerçekten de bir dövmeciden ziyade suluboya ile ilgilenen bir sanat düşkününün elinden çıkmış gibi. Peki yakışmış mı? O da kişiye göre değişir elbette. Ama biz fena bulmadık.

Sade ve hoş

Doğa elbette günlük hayatımızın da bir parçası. Bu dövmede de büyük ihtimalle en çok koparttığımız çiçek olan papatyanın bir dövmeye dönüşmüş haline tanık oluyoruz. İnsanın direkt "seviyor sevmiyor" yapası geliyor elbette.

Bileklik gibi ama değil

Bu tip halka şeklinde dövmeler epey popüler. Hem gençler arasında hem de şöhreti bol isimler arasında halka şeklinde dövme sahibi olan birçok isim var. Bu arkadaş da hem modaya uymuş hem de doğa sevgisini bu halka tipindeki dövmeye taşıyarak “taviz vermem arkadaş” demiş.

Ürün yerleştirme

Son olarak doğanın ortasında belki de etkilendiği ağacın önünde dövmesini sergileyen bir arkadaşımızla listemizi bitirelim. Bir nevi doğa içinde doğa dövmesi konseptiyle fotoğrafı çektiren hanfendi, “en büyük doğasever benim” demiş gibi görünüyor.