Mobilemenu
Profile

Drone ile Çekilmiş En Acayip 10 Fotoğraf

Köpekbalıklarına yukarıdan bakış

Tahiti semalarında gezinen bu drone sualtının en tehlikeli canlılarına bu kez de yukarıdan bakmamızı sağlıyor. Profesyonel bir dalışçının etrafında kümelenen yırtıcılar yukarıdan bakınca sanat eserine yakın bir görüntü ortaya çıkartmış.

Gol geliyor!

Drone ile çekilen acayip fotoğraflara sportif bir örnekle başlayalım. Moskova semalarında gezinen bu drone bir maça denk geliyor ve birkaç görüntü alıyor. Ormanın içinde adeta bir saklı cennet gibi duran bu futbol sahası Rusya’da bile çok az kişi tarafından biliniyormuş. Ama bu drone o gizliliği tamamen ortadan kaldırıyor elbette.

Bizim araba nerede ya?

Büyük bir alışveriş merkezi ya da spor müsabakasına gittikten sonra otoparka geri dönüp aracınızı bulmak tam bir korku hikayesi gibidir. “Şuraya mı park ettik?” soruları ya da yakın akrabalardan birinin “Oğlum ben hatırlıyorum yanında kırmızı Sedan vardı, şu tarafta,” şeklinde verdiği beyanlar süreci uzatır ve ortam daha da gerilebilir. Bu fotoğraf da o çilenin gökyüzünden bile yorucu göründüğünü kanıtlıyor.

Drone, drone’u çekerse

Drone her zaman çevreyi çekecek değil ya, bu kez de radarına bir başka drone arkadaşı takılmış.  Japonya’dan alınan bu fotoğrafta aynı yolun yolcusu, kader arkadaşı iki drone’un kısa süreli karşılaşmaları deklanşöre böyle yansımış.

Halı değil lale bahçesi

Tahmin edebileceğiniz gibi Hollanda’dayız. Lale tarlalarının üstünden geçen bir drone bu harika anı ölümsüzleştirmiş. Renklerin birbirine karıştığı bu gökyüzü tarlası Hollanda’nın milli gururunu muazzam bir nizam ve güzellik örneği ile gözümüzün önüne getiriyor.

Mimarlık güzeldir

ABD’den bir drone’un yakaladığı bu görüntü ise bizde site denilen şeye denk gelen bir yerleşim yerinin harika mimarisini gözler önüne sürüyor. Harika perspektifi ve simetrisi ile gökyüzünden bakınca bile ihtişamını koruyan bu site bir nevi drone ile çekilmiş bir mimarlık harikası.

Birbirine karışan sular

Rotamızı Kuzey Avrupa’ya kıralım. İzlanda’nın Jökulsárlón sahilinde her mevsim geçişinde buzlu sular ile deniz suyu birbirine karışıyor. Bu anı başka yerlerde de görmüş olabilirsiniz ama tam da tepeden, bir drone’un kamerasından bakınca manzara da bir miktar olağanüstü hale geliyor.

Lunapark mı o?

Evet, bu kadar yüksekten bakınca gerçekten de lunapark gibi gözüküyor. Işıl ışıl, bol renkli bir akşam manzarası bu. Ama biraz daha yakından bakınca ABD’nin New Jersey kentinde olduğumuzu ve buranın da kentle özdeşleşen sahil yolunun yukarıdan görünümü olduğunu anlayabiliyoruz.

Zebra şeritli sokaklar

Çin’deyiz. Guangzhou kenti sakinleri her gün geçtikleri caddelerin siyah beyiz şeritlerinden haberdar. Ama bu şeritlerin yukarıdan bakınca koskocaman bir zebraya benzediğini herhalde bu fotoğraf ortaya çıkana kadar bilmiyorlardı. Ama caddeye bu açıdan bakınca resmen bir zebranın sırtında taksi varmış gibi görünüyor.

Bir kent akşamı

Listemizi en uzak rota, Avustralya ile bitirelim. Melbourne semalarında dolaşan bir drone akşam vakti kentin yukarıdan nasıl göründüğüne bir göz atmış ve bu harika fotoğraf ortaya çıkmış. Bulvarın kırmızı ve mavi ışıkları, arabaların geçişi ile oluşan raks adeta bir ressamın elinden çıkmış gibi.