Mobilemenu
Profile

Dünyadaki Önemli Kayak Merkezleri

Whistler Blackcomb: Sayıları 200’ü aşan kayak pisti, bir tanesinin uzunluğu 11 kilometreyi bile aşıyor, muhteşem yamaçlar hızlı inişlere hizmet ediyor. Kanada’daki merkez Kuzey Amerika’nın en iyi kayak merkezi olarak kabul ediliyor ve bu durum onu dünyanın da en iyilerinden biri yapıyor.

Ischgl: Eğer gideceğiniz yerin ismini bindiğiniz aracın şoförüne söyleyebilirseniz Avrupa’nın gözde kayak merkezlerinden birinde harika vakit geçirebilirsiniz! Özellikle serbest stil kayak meraklıları buraya bayılıyor. Eğlence hayatı ve buzdan heykeller sergisi “Shapes in White” da cabası…

Courchevel: Fransa’nın ve Kuzey Alpler’in kayak merkezi olan Courchevel, aslında küçük bir kasaba. Ancak karlı gün sayısı, kar kalitesi, mimarisi, lüks otelleriyle Avrupalı kayakseverlerin vazgeçemediği bir merkez oldu. Sadece kar manzarası için bile buraya gidebilirsiniz.

Lapland: Deniz seviyesinden 500 ile 700 metre yüksekteki Finlandiya’daki Lapland’da kayağa dair her şeyi bulabileceğiniz onlarca tesis bulunuyor. Sezon ekimde başlayıp hiç bitmeyecekmiş gibi devam edip ancak nisanda sonlanıyor. Levi, Yllas, Pyha-Luosto ve Ruka adlı dört bölge buradaki kayağın merkezleri. Doğru tarihte buraya gelir, soğuğa ve uykuya direnebilirsiniz gece yarısı güneşi altında kayabilirsiniz!

Cortina: Son macerası Spectre’yle sinemaları uğrayan ünlü ajan James Bond, “For Your Eyes Only” filminde burada kaymıştı. İtalya’daki bu merkeze “Dolomitler Kraliçesi” de deniyor. Bunun da sebebi onu dünyanın en büyük kayak merkezlerinden biri yapan toplam uzunlukları 1200 kilometreyi bulan 12 pisti...