Mobilemenu
Profile

Dünyadaki Önemli Kitesurf Bölgeleri

La Ventana, Baja California

La Ventana, Cortez Denizi'nde, Meksika’ya bağlı Baja California Yarımadası'ndaki La Paz'ın güneydoğusunda bulunan küçük bir balıkçı köyü. 15 yıl önce windsurf’çüler tarafından keşfedilen bölge, ekim ayından mart ayına kadar sürekli esen rüzgarın hakim olduğu “L” şeklindeki kumsallarıyla mükemmel bir konuma sahip. Bölgede her yıl, aralık ve ocak aylarında kiteboard etkinlikleri düzenleniyor.

Nabk, Mısır

Sina Yarımadası'nın güneydoğu kıyısında, Şarm-el-Şeyh ile Dahab arasında yer alan bu çöl plajı ile Akabe Körfezi'ndeki düzenli rüzgarlar dünyadan pek çok kitesurf’çüyü kendine çekiyor.

Tarifa, İspanya

Cebelitarık Boğazı, Avrupa ve Afrika kıtaları arasında mükemmel bir rüzgar tüneli oluşturur. Sadece İspanya ve Avrupa'daki değil, tüm dünyadaki rüzgar ve su sporu tutkunları için de mükemmel bir bölge olan Tarifa, yıl boyunca ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Isla Margarita, Venezuela

Venezuela anakarasının kuzey kıyılarının ilerisindeki bu tropikal sahil güzel bir plaj arayan pek çok insan için popüler bir mekan. Bunların yanı sıra Karayip rüzgarlarını yakalamak isteyen kiteboard'cular da sahilin müdavimlerinden.

Le Morne, Mauritius

Le Morne Yarımadası'nın ucunda Le Morne kaya formasyonu, önceleri kaçak köleler için bir sığınaktı, ancak şimdilerde bir tatil yöresi ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor. Le Morne'daki durgun sulara sahip deniz kulağı yeni başlayanlar için, Hint Okyanusu'na ilerledikçe karşılaşacağınız daha zorlu dalgalar ise eski kurtlar için ideal.