Mobilemenu
Profile

Dünyadaki Önemli Snowboard Bölgeleri

Whistler Blackcomb: Kanada’daki merkez Kuzey Amerika’nın en iyi kayak merkezidir ve muhteşem yamaçları bulunur. Burada tam 200’ün üzerinde pist var, en uzunu da 11 kilometreden fazla. Sadece bu yamaçlarda snowboard yapabilmek için dünyanın her yerinden gelen binlerce kişi var. Özellikle Japonlar buraya bayılıyor. Bir bildikleri vardır elbet!

Ischgl: Merkezin ismini telaffuz etmek pek mümkün değil ama denemeye çalışmanız bile yeterli olacaktır! Avusturya’daki Ischgl, Alpler’in en geniş snowboard ve serbest stil kayak merkezi Playstation Vita’yı da bünyesinde barındırıyor. Farklı pistler ararsanız tam 44 teleferiğin çalıştığı hattı kullanarak İsviçre’deki Samnaun’a da geçebilirsiniz. Gündüz kayıp, gece eğlenmek isterseniz eğlence merkezi Silvretta Arena’ya da uzanabilirsiniz.

Cortina: James Bond’un gözdesi Cortina’ya hoş geldiniz. Majestelerinin ajanı “Senin Gözlerin İçin” filminde buralarda kar üstünde fink atmıştı. İtalya’daki bu merkezin bir de “Dolomitler Kraliçesi” lakabı var. Dünyanın en büyük kayak merkezlerinden birisi; 12 ayrı kayak alanı ve toplam uzunluğu 1200 kilometre olan pistleri var. Eh, bu kadar büyük bir yerde kayakçılarla didişmeden rahatlıkla snowboard yapabilirsiniz!

St. Anton: Bir kez daha Avusturya! Ülkenin en dağlık bölgesi Tirol Alpleri’ndeki Arlberg dağında yer alan bu köy ve civardaki Lech ile Zürs, bolkar ve snowpark gayet zengin. Rendl bölgesinin aşırı uzun olmayan pistleri snowboard için bir başka uygun. St. Anton’da ocak sonunda Kitzbühel’den bayır aşağı kayma yarışları yapılıyor; çok eğlenceli!

Gomarduli: Deniz seviyesinden 1500 metre yüksekteki bir tepeden direkt aşağıya kayarak inmeye ne dersiniz? Bunu yapmak isteyenler Gürcistan’ın başkenti Batum’a uçup, 74 kilometrecik daha yol yapıp Gomarduli’ye ulaşıp, Kharis Satsoli Tepesi’nden aşağıya kayabilir. Birçok snowboard meraklısı sırf bunun için Gürcistan’a gidiyor. Üstelik Türkiye vatandaşları bu ülkeye girmek için değil vize, pasaport taşımak zorunda bile değil!