Mobilemenu
Profile

Dünyadaki Önemli Yamaç Paraşütü Yerleri

Colonia Tovar, Venezuela: Caracas yakınlarındaki Colonia Tovar küçük, sevimli bir kasaba ama tam anlamıyla bir yamaç paraşütü cenneti. Yaklaşık 20 dakikalık bir tırmanışla çıkılan pistler deniz seviyesinden 1500 metre yüksekte. Bunun anlamı muhteşem bir uçuş, harika bir vadi ve deniz manzarasıyla pür adrenalin! Aşağıya iner inmez yapmak isteyeceğiniz ilk şey tekrar yukarı çıkmak olacak.

Jews Hill, Tasmanya: Avustralya yakınlarındaki ada hem alçak hem de 1500 metreden yüksek uçuşlar için mükemmel bir yer. Bozulmamış doğası yamaç paraşütü için eğlenceli alternatifler sunuyor. Tasmanya Canavarı’nın mekanında yüksek irtifa uçuşu yapmak istiyorsanız Central Higlands bölgesine yollanacaksınız. Brighton Kasabası ve Faulkner Dağı yakınlarındaki Jews Hill, uzun mesafeli ve zorlu rotaları hedefleyenler için oldukça popüler.

Lima, Peru: Peru’nun başkenti Lima, birçok kalkış noktası bulunan, yamaç paraşütü meraklılarının vazgeçemediği bir yer. Öyle ki burada politikacılar siyasi propagandalarını yaparken bile yamaç paraşütü kullanabiliyor! Yakın zamanda Peru’nun ulusal sporu yamaç paraşütü olabilir. Costa Verde’nin plajları, Lima’nın kentsel peyzajı, sahil kasabası Minaflores, Ghandi Park ve Pasamoyo gibi bölgelerin varlığı burada yamaç paraşütüne farklı bir anlam katıyor. 

Kamshet, Hindistan: Belki klişe kaçacak ama burası Hindistan için yamaç paraşütünün cenneti! Hintliler bunu resmi olarak da deklare ediyor. Bunun için geçerli nedenleri var: Kamshet macera sporları sevenler için eşsiz bir nokta. Popüler bölgelerden oldukça uzak. Doğa bozulmamış ve tertemiz. Diğer taraftan yamaç paraşütü ve ekstrem sporlar için birçok altyapı yatırımı da yapılıyor. Batı Ghats’taki bölge göllerle bezeli tepelik bir manzarayla süslü uçuşlar için her türlü konfora sahip.

Utah, ABD: Salt Like City üzerinden ulaşılan Point of the Mountain belki yamaç paraşütü için etkileyici yükseklikler sunan bir yer değil ama burası bu sporu öğrenmek için belki de dünyadaki en güzel yer. Havanın ve pilotun yeterliliğine göre kısa ve uzun uçuşlar yapmak mümkün. Görüp görebileceğiniz en etkileyici gün batımına karşı havalarda olmak en büyük artısı.