Mobilemenu
Profile

Dünyanın En Güzel Trekking Bölgeleri

GR 20 / Fransa
GR 20’nin Fransa’da olduğu yazıyor olabilir ancak asıl yeri Korsika adası. Rota: Calenzana ile Conca arasındaki 170 kilometreyi kapsıyor. Sık orman dokusu, buzul gölleri, nehirler, bataklıklar, karlı zirveler, kraterler, dik yamaçlar yürüyüş rotasını hem güzelleştiriyor hem zorlaştırıyor. Rota 1972’den beri trekkingciler tarafından kullanılıyor.

İnka Yolu / Peru
Toplam 33 kilometre olan rota Kutsal Vadi’den başlıyor ve Dünyanın Yeni 7 Harikası’ndan biri olarak kabul edilen Machu Picchu’da bitiyor. Kısacası bu rotanın harika olduğu ortada! Yürüyüş sırasında üç yüksek geçit aşılıyor, kimi zaman bulutların üstüne çıkılıp karlı zirvelerde yürünüyor. Güney Amerika’nın belki de en popüler güzergahı…

Overland Yolu / Avustralya
Yaklaşık 80 kilometrelik yol Tazmanya’nın tarih öncesi zamanlarını göstermek için oluşturulmuş bir Hollywood harikası gibi! Cradle dağı ve alabildiğine derin (Avustralya’nın en derini) St. Clair gölü başlangıç ve bitiş noktaları. Ormanlar, bataklar, şelaleler, dağ gölleri, vadiler rotanın olmazsa olmazları.

Routeburn Yolu / Yeni Zelanda
Yüzüklerin Efendisi’nin çekildiği topraklara hoş geldiniz! Parkur 32 kilometre ama ortalama üç günde tamamlanabiliyor. Bu da rotanın zorluğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın Güney Alpleri’ndeki Fiordland ve Mt. Aspiring gibi iki ulusal park yürüyüş sırasında geçilecek noktalar. Harris Saddle’daki mükemmel manzaralı bölüm için sınırlı sayıda katılımcıya izin verildiğini bilmelisiniz.

The Narrows / ABD

Utah eyaletindeki Virgin Nehri boyunca ilerleyen yol, kanyonlarla bezeli. Zion Ulusal Parkı da bünyesinde. Güzergah 26 kilometre ama biraz farklı. Örneğin yolun yarısında yürümeyip yüzeceğinizi söylersek ne yaparsınız? Bir günde tamamlamak mümkün ama Zion’daki 12 kamp alanından birinde konaklama imkanı varken bu acele neden?