Mobilemenu
Profile

Dünyanın En İyi 5 Dağ Bisikleti

İyi bir bisiklet sahibi olmak için kesenin ağzını birazcık açmak gerektiği malum. Eğer söz konusu olan bir dağ bisikleti ise cebinizdeki hasarın boyutu konusunda endişelenmeye başlayabilirsiniz. Ancak engebeli dağ yollarından ve yokuş aşağı inilmesi gereken taşlı patikalardan bisiklet olmadan keyif alamayanlardansanız, asıl düşünmeniz gereken şey emniyetiniz ve konforunuz olmalı. Bunun için de iyi aksamlı bisikletlere ihtiyaç var.

Bu işin tutkunları, dağ bisikleti süspansiyonu konusunda ikiye ayrılmış durumda: Bir köşede tam süspansiyondan yana olanlar varken; diğer köşeyi hardtail, yani süspansiyonu sadece önde olan modellerin taraftarları tutmuş. Her iki tasarımın da kendine has avantajları var elbette. İşte, şıklıkta parmak ısırttığı kadar, teknik özellikleriyle de göz dolduran ve haliyle biraz cep yakan 5 dağ bisikleti.

Kingdom Vendetta LS

Baş kısmı 64.5 derecelik bir açıya sahip olacak şekilde tasarlanmış olan Kingdom Vendetta’nın gövdesi sadece 1.8 kilogram ağırlığında. Titanyum kadrosu, talebe göre, cilalanmış ya da ham olarak teslim edilebilen bisikletin, yüksek hızlarda stabil bir sürüş arayanlar için özel olarak tasarlandığı belirtiliyor. 2510 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.

Production Privee Shan

Bu seferki modelimiz tam teşekküllü bir bisiklet değil. Production Privee Shan, 65.5 derecelik baş kısmı olan ve 140 -160 mm’lik süspansiyona kadar destek veren bir bisiklet gövdesi. Uygun kombinasyonla sınırsız bir eğlenceye yelken açabileceğiniz model, 27.5 ve 26 inçlik tekerlek seçenekleriyle satışta. Pedal bağlantı kısmına güvenen bu modelin gövde fiyatı 600 dolar.

Orange P7 S

Ünlü model Orange P7, 2018 senesine özel yepyeni bir tasarımla yeniden piyasalara sürüldü. Bu seneki model üzerine yazılmış incelemeler, yenilenmiş geometrisinin, zaten üst klasmanlarda yer alan bisikleti daha da iyi bir seviyeye çıkardığını söylüyor. Sürüş esnasında 2017 modeline nazaran epey rahat bir hareket alanı sunduğu belirtilen bisikletin fiyatı 2450 dolar.

Trillion Prime

İngiliz üretici Trillion, pazara 2017 yılında girmişti. Sektörde adını yeni yeni duyurmaya başlayan firmanın ilk hardtail modeli olan Trillion Prime ise, bu sene vitrinlere konuk oldu. Modelin 65 derecelik baş kısmı ve alçak boyu, onu sıçramalar ve teknik inişlerle dolu bir parkurun lideri yapmaya yetecek gibi görünüyor. Sadece gövde satışı da yapılan bisikletin fiyatı 1360 dolardan başlıyor.

Santa Cruz Chameleon R 27.5+

Eski modellerin elden geçirilip yeniden piyasaya sürülmesi, bisiklet sektörünün 2018 yılının özeti olarak kabul edilebilir gerçekten. Santa Cruz firması da aynı yaklaşımla Chameleon’u, oyuna tekrardan davet etmeyis tercih etti bu yıl. Bu sefer modele daha fazla hüner eklemeyi ihmal etmedi ama. Chameleon R 27.5+ hem asfalt yollarda hem de patikalarda harika bir performans vadederek, sırt çantalı uzun mesafe yolculuklarının altından başarıyla kalkabileceğini müjdeledi. 2310 doları gözden çıkarabilecekler için mükemmel bir bisiklet.