Mobilemenu
Profile

Dünyanın En İyi 8 Skydiving Noktası

Oahu, ABD

Amerika Birleşik Devletleri, dünyada havacılık kültürünün en yüksek olduğu yerlerden bir tanesidir. Haliyle, skydiving için de ideal bir destinasyondur. 12, 14 hatta 20 bin feet yükseklikten atlamanın mümkün olduğu bu bölgedeki tandem atlayışınızda tek yapmanız gereken Hawaii sahillerine doğru serbest düşüsün tadını çıkartmak. Kameraya gülümsemeyi de unutmayın…

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dünyada lüks destinasyon denilince ilk akla gelen yerlerden bir tanesi Dubai. 2000’lerin başından itibaren yükselişe geçen bu emirlik birçok farklı deneyime ev sahipliği yapıyor. Skydiving de bunlardan bir tanesi. Dubai’nin bu iş için dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu atlamak üzere olduğunuz uçaktan aşağı bakarken anlayacaksınız!

Everest Dağı, Nepal

Dünyanın çatısına hoş geldiniz, şimdi sıra inişte! Fiziksel olarak biraz zorlayıcı bir atlayış noktası, çünkü helikopteriniz sizi 23 bin feet irtifaya kadar çıkarıyor. Ama dünyanın en yüksek dağının gözetiminde, dünyanın en hızlı inişini yapmak paha biçilemez olacaktır!

Queenstown, Yeni Zelanda

Bugüne kadar 250 binden fazla tandem atlayışa imza atmış profesyonel bir ekibe emanet olduğunuz Queenstown için boş yere “Dünyanın macera başkenti” dememişler! Hazır oralara kadar yorulmuşken mutlaka diğer aksiyon aktivitelerini de deneyimleyin ama tabii ki ilk önce kendinizi 15 bin feet’ten 200 kilometre/saat hızla uçaktan aşağı bıraktıktan sonra.

Cape Town, Güney Afrika

Afrika topraklarının mistik coğrafyasında, Masa Dağı ve Robben Adası görüntüleri eşliğinde 9 bin feet’ten yapılan bu atlayış da türünde dünyanın en iyileri arasında. Yere indikten sonra eğitmene “Haydi bir daha” demek çok olası!

Büyük Kanyon, ABD

Dünyanın en ünlü ulusal parklarından biri olan ve her yıl dünyanın farklı noktalarından gelen milyonlarca turisti ağırlayan Büyük Kanyon, aynı zamanda skydiving tutkunlarına da hizmet veriyor. Eşsiz doğal güzelliği ve ihtişamlı yapısı ile yer seviyesinden bile fazlasıyla etkileyici olan bu lokasyonu bir de gökyüzünden dalış yaparken hayal edin.

Lauterbrunnen, İsviçre

Doğal güzellikleri ile masal kitaplarından fırlamış gibi gözüken İsviçre kırsalında skydiving yapmaya ne dersiniz? Altınızda uzanan yemyeşil yaylalara, ovalara, dağlara iyi bakın. Binlerce metre yükseklikten kendinizi boşluğa bırakacak ve dakikalar sonra onların arasında olacaksınız.

Empuriabrava, İspanya

Akdeniz'in en güzel koylarından birinin tam üzerinde uçaktan atlamaya hazır olun. İspanya'nın muhteşem Akdeniz atmosferi Empuriabrava'da skydiving tutkunları ile buluşuyor. Üstelik burada gün batımında atlayış yapma imkanınız da var.